1 Temmuz 2022, Cuma
24.3 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatında Son Durum: BTC Haftayı 60.000 Dolar Seviyesinin Altında Kapattı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı şu dakikalarda 59.600 Dolar seviyesinde seyrediyor. BTC, bu fiyatıyla birlikte haftayı 60.000 Dolar seviyesinin altında kapattı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı şu dakikalarda 59.600 Dolar seviyesinde işlem görüyor.
  • BTC, bu fiyatıyla birlikte haftayı 60.000 Doların altında kapatmış oldu.
  • Bu, lider kripto paranın son 1 aydaki en düşük haftalık kapanışı olarak kayıtlara geçti.

Bitcoin, hafta içinde yaşadığı ciddi değer kaybının bir kısmını hafta sonu boyunca telafi etmeyi başardı. Lider kripto para, hafta içinde 55.650 Dolar seviyesine kadar gerilemişti.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatının Haftalık Performansı

Bitcoin fiyatı, hafta sonu boyunca toparlansa da haftalık kapanışını 60.000 Dolar seviyesinin üzerine çıkaramadı. Bitcoin, bu anlamda son 1 ayın en düşük haftalık kapanışını kaydederek yeni haftaya 59.600 Dolar seviyesinde girdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yine de önde gelen bazı analistler, haftalık kapanıştan çok Bitcoin’in uzun vadeli hareketlerine dikkat çekiyor.

“Bitcoin Uzun Vadede Güçlü Kalmaya Devam Ediyor”

Rekt Capital, BTC ile ilgili yayınladığı son analizinde, “Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana yaşanan düşüşlere rağmen; Bitcoin’deki uzun vadeli yatırımcı davranışı hâlâ yükseliş beklendiğini gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Bir diğer analist Pentoshi ise 59.000 – 61.000 Dolar aralığına dikkat çekerek, “Bu fiyat aralığı başarılı bir şekilde tekrar elde tutulursa, BTC fiyatına uzun vadede umutlu bakabiliriz.” dedi.

Bu anlamda Bitcoin, yeni haftada tekrar 60.000 Dolar seviyesinin üzerine tırmanmak ve belki de yeni ATH’ler (tüm zamanların en yüksek seviyesi) kaydetmek için mücadele verecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar