8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı Hızla 31.500 Dolara Yükseldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin’in (BTC) 30.000 doları geçip 31.000 dolara yakın zirvelere ulaşması, düşüş eğilimi üzerine bahis yapan tüccarlar için büyük bir acıya neden oldu.

Binance indirim kodu

Cointelegraph Markets, Cryptometer ve TradingView’dan gelen veriler, BTC/USD’nin bugün itibariyle 30.960 dolara yükselmesiyle 100 milyon dolarlık kısa vadelilerin tasfiye edildiğini doğruladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

BTC kısa vadelileri pişman görünüyor

Son derece değişken koşulların ortasında Bitcoin, bugün psikolojik olarak çok önemli bir seviyeye ulaşmadan önce Yılbaşı Günü bir gecede birkaç kez olmak üzere 30.000 dolar seviyesini aşmaya çalıştı.

Harekete, kısa süre sonra en büyük kripto parayı daha da yükselten bir yükseliş süreci eşlik etti ve Bitcoin son birkaç saat itibariyle 31.000 doları kırmaya çalıştı.

Ancak Bitcoin sahiplerinin birçoğu durumu kutlarken bazıları ise önceki dakikalardan çok daha kötü bir pozisyona düştü.

Türev devi BitMEX üzerindeki tasfiye edilmiş alım satımları takip eden bir bottan gelen anlamlı bir tweet, “Bu noktada kumar oynandığını görünce şok oldum!” ifadesiyle durumu özetledi.

Veriler, BitMEX’teki kısa vadelilerin tek başına 10 milyon dolar kaybettiğini ortaya koydu; bu durum ise Bitcoin’i önemli seviyelerde terk etmenin içerdiği tehlikelerin acımasız bir hatırlatıcısı oldu.

Dogecoin, ani altcoin kazançlarına öncülük ediyor

Öte yandan altcoin piyasaları da kendi değişikliklerini yaşamaya başladı. Etkileşimli bir altcoin olan Dogecoin (DOGE) gün içinde %42 değer kazanırken lider Ether (ETH) 750 doların üzerine çıktı.

Bu ayın daha geniş bir “altcoin sezonunun” başlangıcını müjdeleyeceğine inanan Cointelegraph Markets analisti Michaël van de Poppe yükselişe geçti. Bu dürtü dalgasının Bitcoin için yükseldikçe bir sonraki dalganın da o kadar yüksek olacağını belirten analist, 2021’in oldukça ateşli bir yıl olacağını söyledi.

İlgili Haber:  Bitcoin 2.7 Milyar Dolarlık Vadeli İşlemlerde Satış Çılgınlığına Uğradı

İlk on kripto paradan diğerleri daha az değişken davranış sergilerken XRP yükselişe geçemedi ve büyük yatırımcı Ripple Labs’taki yasal sorunların ortasında bocalamaya devam etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar