28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı İçin Bir Dönüm Noktası Yaşandı – Yeni Bir Rekor Geldi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Birkaç gündür 46.000 civarında yatay hareket sergileyen Bitcoin fiyatı 45.000 doların altına indi. Birkaç istisna dışında altcoinlerin çoğu da fiyatında benzer bir performans gösterdi. İstisna altcoinlerin başında ise iki haneli bir oran ile yükseliş yaşayarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kıran LUNA vardı.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı 45.000 Doların Altına Geriledi

Bitcoin fiyatı gerçekten de zor bir hafta geçirdi. El Salvador’un resmi para birimi haline gelme hazırlıkları yapan BTC, son ayların zirve seviyesi olan 53.000 doların hemen üstüne çıkmıştı. Ancak ülkede BTC’nin resmi para birimi haline gelmesinden kısa bir süre sonra lider altcoin ani bir şekilde değer kaybetmeye başladı.

Binance indirim kodu

BTC, yalnızca saatler içerisinde değerinden 10.000 dolar kaybetti ve 43.000 doların altına kadar geriledi. Bunun ardından hızlıca 46.000 dolara geri sıçrama yapan coin, bir gün sonra 47.000 doları zorlasa da daha fazla ileriye gidemedi. Bunun ardından ayı yatırımcıları yine kendilerini gösterdi ve son 24 saat içerisinde BTC fiyatı bir kez daha 44.000 dolara kadar düştü. Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı hafif bir toparlanma yaşasa da halen 45.000 doların üstüne çıkmakta zorlanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

BTC İçin Dönüm Noktası! Blok Sayısı 700.000’i Aştı

Ancak Bitcoin için bir de iyi haber var. BTC, 11 Eylül tarihinde 700.000. bloğuna ulaşmayı başardı.

Bu başarıyla birlikte BTC’nin mümkün olan toplam arzının %89.58’i piyasaya sürülmüş oldu. Sirkülasyondaki toplam coin sayısı ise 18.812.000 adet olarak bildirildi. Bitcoin böylelikle, 19 Ekim 2019 tarihinde ulaştığı 600.000 blokluk rekorundan 700.000’e 693 günde ulaşmış oldu.

Kripto paranın fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 44.835 dolar seviyelerinde gezerken bununla birlikte 600.000. bloğun madenden çıkarıldığı güne oranla %463 değer kazandı.

İlgili Haber:  Çin Yeni Bir Açıklama Yaptı: Bitcoin Fiyatı Ani Bir Şekilde %8 Düştü

BTC ağında her bir blok ortalama olarak 10 dakikada çıkarılıyor. Ancak bir sonraki bloğun üretilmesinin ne kadar zaman alacağını tam olarak tahmin etmek imkansız gözüküyor. Bitcoin madenciliği zorluğu seviyesi üst düzeye çıkarıldığında blok üretimi de büyük ölçüde yavaşlıyor. Geçmişte sadece bir bloğun çıkarılmasının 122 dakika sürdüğü olmuştu. Bu süre, neredeyse son 10 yıldır yaşanmış en uzun blok üretim zamanı rekorunu kırdı.

Mayıs ayında yaşanan kripto para çöküşü sonrasında geliştiriciler Bitcoin madenciliği zorluğunu düşük seviyelere indirmişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar