8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Balinalar 1.6 Milyar Dolarlık Hamle Yaptı! Bitcoin Fiyatı İçin Yeni Hedef 80.000 Dolar mı?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı, Tesla’nın BTC ile ödemeleri durdurduğunu açıklamasından sonra yaşanan büyük düzeltmeden nihayet tamamen toparlanmış gibi görünüyor. Bu yazının yazıldığı anlarda, haftalık olarak %15 değer kazanan BTC, 57.184 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı 57.000 Doların Üstüne Çıkarken Balinalar 1.6 Milyar Dolarlık USDT Transferi Gerçekleştirdi

11 Ekim tarihinde dünyanın en büyük kripto parası nihayet 57.000 dolardaki direncini kırdı ve 57.900 dolara kadar yükseldi. Bitcoin’in toparlanma süreci her ne kadar yavaş bir şekilde ilerse de, lider kripto para, 20 Temmuz tarihinde düştüğü 29.856 dolarlık dip seviyesinden %90 değer kazanmayı başardı.

Binance indirim kodu

Mevcut durumda, BTC fiyatı 50.000 doların üstünde bir haftayı geçkin bir süredir dayandı ve kripto paranın piyasa dominansı da %45.51’e kadar yükseldi. Verilere göre BTC fiyatındaki son yükseliş, türev piyasasındaki sağlam momentum ile birlikte gelişti. BTC’nin sürekli vadeli işlemleri (perpetual swaps), 16.06 milyar dolara kadar yükseldi. Bu yükseliş, piyasanın Eylül ayında 6 milyar dolar civarındaki dip seviyesinin ardından geldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Son 24 saatte ise, çok yüksek miktarlarda USDT içeren üç adet işlem Blockchain üzerinde gerçekleştirildi. Bu işlemler ile birlikte transfer edilen stablecoin miktarı yaklaşık olarak 1.6 milyar dolara ulaştı. Daha detaylı konuşmak gerekirse, anonim bir balina ve Tether hazinesi, 666.820.516 dolar, 249.999.999 dolar ve 667.816.661 dolarlık işlem yaptı. İlk ve son işlemler, Tron-USDT ağında aynı şu aynı adresten yapıldı: TV6MuMXfmLbBqPZvBHdwFsDnQeVfnmiuSi.

Tether hazinesi ise 250 milyon dolarlık USDT’yi Bitfinex’e gönderdi. Tether ve Bitfinex’in aynı yönetim ekibini paylaştığı biliniyor. bu yüzden Bitfinex, Bitcoin ve diğer kripto paraların ticareti için likiditeye ihtiyaç duyduğunda bu ihtiyacını genellikle Tether şirketinden karşılıyor.

İlgili Haber:  Bitcoin ve Kripto Piyasasında Bugün Yaşanan Önemli Gelişmeler - 16 Mart 2022

BTC Fiyatının Yeni Hedefi Ne?

Barry Silbert bağlantılı Singapur borsası Luno’nun Asya Pasifik bölgesi lideri Vijay Ayyar, Bitcoin fiyatının 80.000 dolara hatta 85.000 dolara çıkabileceği bir rallinin mümkün olduğunu iddia etti. Buna rağmen analiste göre, bu senaryonun gerçekleşmesi için BTC fiyatının 50.000 doların üstünde seyretmeye devam etmesi gerekiyor.

Buna ek olarak, Bloomberg de, paylaştığı grafiklerinde, BTC fiyatının Mayıs ayındaki 64.800 dolarlık rekorunu kırabileceğine dair birtakım bilgiler paylaştı. Analistlere göre ters bir baş boyun formasyonu, BTC fiyatının 79.000 dolara kadar ulaşabileceğinin sinyalini veriyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar