25 Mayıs 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı Mart Sonrasındaki Artışını Tekrar Edebilirse 100.000 Dolara Ulaşabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin (BTC) fiyatı geçtiğimiz dokuz ayda dört katına çıktı; bu da benzer bir yükselişin, yakın gelecekte gündeme 100.000 dolar seviyelerini getirebileceği şeklinde yorumlandı.

Binance indirim kodu

10T Holdings’in kurucu ortağı Dan Tapiero, Bitcoin’in önümüzdeki dokuz ay içinde 100.000 dolara ulaşmasını beklemediğini ancak kripto varlığın ne kadar hızlı büyüdüğünü ve uzun vadeli potansiyelini gösterdiğini söyledi.

Binance indirim kodu

Sadece 9 ay önce Bitcoin‘in 4.000’de olduğunu düşünmenin şaşırtıcı olduğunu belirten Tapiero, bunun neredeyse %500’lük bir yükseliş olduğunu ve buradan gerçekleşecek başka bir %500’lük yükselişin, Bitcoin’ini 100.000 seviyelerine çıkarabileceğini ifade etti. Bunun 9 ayda olabileceğini düşünmeyen yatırımcı, yine de bunun gerçekleşmesi durumunda son 9 ayda yapılanın aynısınının gerçekleşmiş olacağını ve bu kadar hızlı büyüyen bir varlığı kavramanın zor olduğunu vurguladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin neden bu kadar hızlı büyüyor?

Bitcoin, üç faktör nedeniyle 2020 boyunca hızla gelişti. Bu faktörlerin birincisi, mayıs ayındaki yarılanmanın ardından yeni arzdaki düşüşün, satış baskısını açıkça azaltmasıydı.

İkincisi; kurumsal talepteki artış, BTC için satın alma tarafı baskısının önemli ölçüde artmasına neden oldu.

Üçüncüsü ise BTC sahipleri uzun süredir güven vermeye devam ederek piyasa duyarlılığını arttırdı.

2020’nin başlarında Bitcoin’in 4.000 doların altına ani düşüşü, kurumlar için zorlayıcı bir giriş noktasıydı. Mart ayında pandeminin neden olduğu genel çöküş sırasında en kötü performans gösteren varlıklardan biri olan Bitcoin, BitMEX’te yaklaşık %50’lik düşüş kaydederek 3.596 dolara kadar indi.

O zamandan beri Bitcoin, direnç ve kalıcılık gösterdi; sonunda da tüm zamanların en yüksek seviyesine geri döndü ve 1 Aralık’ta Coinbase’de 19.982 doların üzerinde yeni bir rekor seviyeye ulaştı.

Öte yandan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor gibi yatırımcılar, BTC’nin önceki boğa döngüsüne kıyasla çok daha güçlü bir konumda olduğuna inandıklarını açıkladı. Bu yatırımcıların ellerindeki en güçlü argüman, bugünün perakende ilgisinin, Aralık 2017’deki en yoğun coşku dönemindekinin yalnızca bir kısmını oluşturmasıydı.

İlgili Haber:  Bitcoin ile Altın Arasındaki Fark

Dahası, Bitcoin’in dijital bir değer deposu ve her portföyde bulunması gereken bir varlık olarak algılanması, rekor kurumsal girişlerin yanı sıra bu kripto varlığın büyük yatırımcılar arasındaki marka imajını arttırdı. Tüm bunlar, önümüzdeki yıl altı haneli bir fiyat etiketi görülmesi olasılığını arttırırken bazı analistler Bitcoin için Aralık 2021’e kadar 200.000 dolar ve daha yüksek bir seviye öngördü.

“Dijital altın”

Genellikle “dijital altın” olarak adlandırıldığından dolayı Bitcoin için güçlü boğa durumlarından biri, değerli metalle değerleme açığını kapatıyor olmasıydı. 9 trilyon dolar olan Bitcoin’in 300 milyar dolarlık piyasa değeri, altının sadece %3’ünü oluşturuyordu. BTC’nin 100.000 dolara ulaşması, bu açığı %23’e düşürmesi anlamına gelecekti.

Bitcoin’in değeri eylül ayından bu yana altına karşı %100 arttı ve 1 BTC, şu anda 10 ons altın satın alabilir hale geldi. Aynı zamanda analistler, son aylarda altın piyasasından bazılarının Bitcoin’e döndüğü rekor çıkışlar kaydetti.

Geleneksel olarak hem Bitcoin’i hem de altını canlandıran bir şey olan ABD dolarının ise 2021’de daha da zayıflayacağı öngörüldü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar