30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Analist: Bitcoin Fiyatı, Mayıs Ayına Kadar 333.000 Dolara Ulaşabilir!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ticaret platformu Decentrader’ın kurucu ortağı olan filbfilb, Bitcoin fiyatının Mayıs 2022’ye kadar 333.000 Dolara ulaşabileceğini belirtti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Analist filbfilb, Bitcoin fiyatının Mayıs 2022’ye kadar 333.000 Dolara ulaşabileceğini belirtti.
  • ABD Federal Rezerv’de (Fed) meydana gelebilecek olası bir rota değişikliği, filbfilb’e göre Bitcoin fiyatını rekor seviyelere taşıyabilir.

Ticaret platformu Decentrader’ın kurucu ortağı olan filbfilb, Bitcoin fiyatının Mayıs 2022’ye kadar 333.000 Dolara ulaşabileceğini belirtti.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı 333.000 Dolara Ulaşabilir: Peki Nasıl?

ABD Federal Rezerv’de (Fed) meydana gelebilecek olası bir rota değişikliği, analist filbfilb’e göre Bitcoin fiyatını rekor seviyelere taşıyabilir. Analiste göre 2021 boyunca neredeyse “harfi harfine” hareket ettikten sonra koşullar aynı kalırsa BTC/USD önümüzdeki altı ayda büyük kazançlar elde edebilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Fed’in gelecek yıl en az üç kez faiz artırımı yapacağını açıklamasının ardından analist filbfilb alternatif bir senaryoya da dikkat çekiyor. Fed’de sürpriz bir strateji değişikliği olursa BTC fiyatı da bundan son derece olumlu bir şekilde etkilenebilir.

Filbfilb, Fed yetkililerinin 2022’de faiz oran artışlarını azaltmasının bir sonucu olarak Bitcoin’in 300.000 Doları geçebileceğini; hatta 333.000 Dolara kadar yükselebileceğini vurguladı.

“Mükemmel Bir Fırtınaya İhtiyacımız Var”

Filbfilb konu ile ilgili, “333.000 Dolara ulaşmak için Fed’in faiz oranlarını artıramaması ve yükselen enflasyonun BTC’de güvenli bir uçuşa yol açacağı mükemmel bir fırtınaya ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

Filbfilb ayrıca Twitter’dan yaptığı açıklamada da “BTC fiyatının şu an tam olarak tahmin edildiği yerde” olduğunu söyledi.

Böyle bir senaryonun ne denli mümkün olabileceği elbette tartışmalı. Fed geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada 2022 yılında en az üç kez faiz artırımı yapacağını duyurdu. Fed’in planlarından vazgeçmesinin Bitcoin için olumlu bir sonuç doğuracağı tahmin edilse de; ABD ve küresel finans için daha endişe verici bir durum yaratabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar