26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Analist: Bitcoin Fiyatı, Mayıs Ayına Kadar 333.000 Dolara Ulaşabilir!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Ticaret platformu Decentrader’ın kurucu ortağı olan filbfilb, Bitcoin fiyatının Mayıs 2022’ye kadar 333.000 Dolara ulaşabileceğini belirtti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Analist filbfilb, Bitcoin fiyatının Mayıs 2022’ye kadar 333.000 Dolara ulaşabileceğini belirtti.
  • ABD Federal Rezerv’de (Fed) meydana gelebilecek olası bir rota değişikliği, filbfilb’e göre Bitcoin fiyatını rekor seviyelere taşıyabilir.

Ticaret platformu Decentrader’ın kurucu ortağı olan filbfilb, Bitcoin fiyatının Mayıs 2022’ye kadar 333.000 Dolara ulaşabileceğini belirtti.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı 333.000 Dolara Ulaşabilir: Peki Nasıl?

ABD Federal Rezerv’de (Fed) meydana gelebilecek olası bir rota değişikliği, analist filbfilb’e göre Bitcoin fiyatını rekor seviyelere taşıyabilir. Analiste göre 2021 boyunca neredeyse “harfi harfine” hareket ettikten sonra koşullar aynı kalırsa BTC/USD önümüzdeki altı ayda büyük kazançlar elde edebilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Fed’in gelecek yıl en az üç kez faiz artırımı yapacağını açıklamasının ardından analist filbfilb alternatif bir senaryoya da dikkat çekiyor. Fed’de sürpriz bir strateji değişikliği olursa BTC fiyatı da bundan son derece olumlu bir şekilde etkilenebilir.

Filbfilb, Fed yetkililerinin 2022’de faiz oran artışlarını azaltmasının bir sonucu olarak Bitcoin’in 300.000 Doları geçebileceğini; hatta 333.000 Dolara kadar yükselebileceğini vurguladı.

“Mükemmel Bir Fırtınaya İhtiyacımız Var”

Filbfilb konu ile ilgili, “333.000 Dolara ulaşmak için Fed’in faiz oranlarını artıramaması ve yükselen enflasyonun BTC’de güvenli bir uçuşa yol açacağı mükemmel bir fırtınaya ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

Filbfilb ayrıca Twitter’dan yaptığı açıklamada da “BTC fiyatının şu an tam olarak tahmin edildiği yerde” olduğunu söyledi.

Böyle bir senaryonun ne denli mümkün olabileceği elbette tartışmalı. Fed geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada 2022 yılında en az üç kez faiz artırımı yapacağını duyurdu. Fed’in planlarından vazgeçmesinin Bitcoin için olumlu bir sonuç doğuracağı tahmin edilse de; ABD ve küresel finans için daha endişe verici bir durum yaratabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend