10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı Neden Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşamadı?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin (BTC) fiyatı, dün itibariyle Coinbase’de 19.873 dolara ulaştı ve şaşırtıcı bir toparlanma yükselişinde 19.000 doların üzerine çıktı. Kripto para sektöründeki çoğu tüccar BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını kutlamasına rağmen BTC’nın bunu henüz başaramadığı kaydedildi.

Binance indirim kodu

Coinbase‘de, Bitcoin’in fiyatı Aralık 2017’de 19.891 dolarla zirveye ulaşmıştı. Coinbase son birkaç yıldır sürekli olarak en iyi ABD borsası olarak kaldığı için Coinbase üzerindeki tüm zamanların en yüksek fiyatı özellikle önemli görüldü.

Binance indirim kodu

Ayrıca, Binance gibi en iyi küresel borsalar da 2017 ortasında piyasaya sürülse de 2012’den beri var olan bir borsa olan Coinbase’in tarihsel fiyat verileri açısından daha önemli olduğu ve bugüne kadar Coinbase’in perakende yatırımcılar tarafından kullanılan birincil borsalardan biri olmaya devam ettiği belirtildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin’in tüm zamanlar için en yüksek değerleri borsalar arasında değişiklik gösteriyor

2017 senesi, kripto para birimleri için oldukça çalkantılı bir dönemdi. Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında, kripto para borsası likidite eksikliği gösterdiği için bir hafta içinde %30 ile %50 arasında fiyat dalgalanmaları gördü.

Şu andaki rekor seviyelerin, borsalar arasında yaklaşık 300 dolar farklılık gösterdiği kaydedildi. Örneğin, Kraken ve Bitstamp’ta BTC, sırasıyla 19.660 dolar ve 19.666 dolarda zirve yaptı. Dünkü BTC fiyatı, her iki borsada da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Binance ve Huobi’de BTC, her ikisi de dün elde edilen veriler olan 19.799 dolar ve 19.867 dolar ile zirveye ulaştı.

Bugün itibariyle Bitcoin, yüksek likiditeleri nedeniyle “balinaların borsası” olarak da bilinen Bitfinex, Coinbase ve Gemini’de yeni bir rekor görmedi.

Coinbase, 2017 yılında işlem hacmi açısından lider bir borsaydı ve birçok tüccarın zihninde, fiyatın önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini aştığını görmek, bir boğa piyasasının resmi olarak başladığına dair daha fazla onay sağlamak anlamına gelecekti.

İlgili Haber:  Index Coop (INDEX) Coininin Nasıl Bir Potansiyeli Var? Kripto Para Dünyasının BlackRock'ı Haline Gelebilir Mi?

Yine de tüm zamanların en yüksek seviyesi olabilir

Birçok tüccar için 20.000 dolar, en üst sıradaki bu dijital varlık için tüm zamanların en yüksek seviyesini resmi olarak somutlaştıracağı için aşılması gereken bir engel olarak görülüyor.

Bitcoin Jack olarak bilinen anonim bir kripto tüccarı, Bitfinex’i bu devam eden yükseliş sırasında en likit borsa olarak belirlediği için Gemini ve Coinbase’in rekor seviyelerinin Bitfinex’e yakın olduğu düşünüldüğünde, 19.873 dolar seviyesi tüm zamanların en yüksek seviyesini gösteriyor.

Bu noktada dikkatli olunması gerektiğini hatırlatan tüccar, açık pozisyon oranları için likiditenin çoğunun borsada darbe aldığını belirtiyor.

Bitcoin fiyatı için bir sonraki aşama ne olacak?

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju da dahil olmak üzere zincir içi analistler, balinaların tüm zamanların en yüksek seviyesini elde etmeyi deneyeceği ve önemli satış baskısı uygulayacağı tahmininde bulundu.

Bitcoin, Coinbase’deki rekor seviyesine yaklaşırken ani bir satış meydana geldi ve BTC’yi iki saat içinde 18.998 dolara kadar düşürdü.

Yükselen dalgalanma seviyesinin ve balina kaynaklı satışların ardından, vadeli işlemler piyasasının açık pozisyonu darbe aldı ve döviz emir defterleri engellendi.

Yakın vadede Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinden çıkma girişiminden sonra görebileceği iki senaryo kaydedildi. Bu senaryoların birincisinde, Asya piyasalarındaki ivmenin sabah seanslarında devam etmesi ve bu durumun, alıcı talebinin tekrar artmasına neden olması öngörüldü.

İkinci senaryoda ise Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.873 dolarla sağlamlaşabileceği ve muhtemelen 19.000 ile 19.873 dolar arasında değişebileceği belirtildi. Bu senaryo, türev piyasasının aşırı ısınmasını önleyeceği için BTC’nin sürdürülebilir bir yükseliş görmesi için en ideal senaryo olarak kaydedildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar