26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı Önemli Bir Teknik Barajı Geçti – Yükseliş Trendi Bekleniyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, Nisan ayının ortalarından bu yana en yüksek değere ulaştı ve yakından takip edilen teknik bir barajı da geçmiş oldu.

Binance indirim kodu

Bitcoin, kısa vadeli momentumu ölçmek için kullanılan son 50 günün fiyat ortalaması değerinin üstüne tırmandı. Grafik analizcilerine göre, bu seviye büyük bir öneme sahip ve bu barajın aşılması aslında fiyatların daha da yükseleceğini işaret ediyor. Analizciler şimdi ise, Bitcoin’in bu seviyenin üzerinde kalmayı başarıp başaramayacağını takip edecek.

Binance indirim kodu

Cuma Günü Bitcoin’de Ani Bir Yükseliş Dalgası Görüldü

Dünyanın en büyük dijital varlığı Bitcoin’in alım satımı, Nisan ayının ortalarında kırılan 64.000’in üstündeki rekor ile birlikte son haftalarda yaşadığı fiyat dalgalanmaları nedeniyle bir hayli zorlaşmıştı. Rekorun ardından düşüşe geçen Bitcoin gün o dönemden bu yana gün içinde yaşanan büyük düşüşler yükselişler ile baş etmeye çalıştı. Cuma günü ise Bitcoin fiyatı yaklaşık %7.6 yükselerek 57.427 dolara kadar tırmandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Son dönemde yaşanan dalgalanmalara rağmen, kripto paralara olan ilgi, Bitcoin’in ardı ardına rekorlar kırmasıyla beraber çok yüksek seviyelere ulaştı. Geleneksel Wall Street şirketlerinden pek çok isim kendi içlerinde Bitcoin adaptasyonlarını gerçekleştirdiler ve Elon Musk gibi ünlü isimler de Bitcoin’e olan desteklerini her fırsatta dile getiriyorlar. ETF ve ETP olarak listelenen dijital varlıklar yılın ilk çeyreğinin sonunda 9 milyar dolara ulaşarak rekor kırdı.

Skybridge şirketinden Troy Gayeski gelişmeleri şöyle yorumladı: “Piyasaların bu seviyesinde yatırım yapan yatırımcıları boğa döneminde birden fazla %20’lik %30’luk düzeltmeler görmek şaşırtmamalı. Bununla birlikte bu piyasalarda gerçekleşen sıradışı arz büyümeleri, Bitcoin’in adaptasyon döngüsünde erken aşamalarda olduğumuzu gösteriyor.

“Bitcoin Adaptasyonunun Erken Safhalarını Yaşıyoruz”

Bloomberg’den Mike McGlone da adaptasyon sürecinde erken bir dönemde olduğumuzu kabul ediyor ve Bitcoin’in günümüzün hızla değişen dijital dünyası için doğru bir seçim olduğunu düşünüyor. McGlone’un görüşüne göre gerçekleşebilecek gelişmeler ile birlikte Bitcoin fiyatı 100.000 dolara ulaşabilir. McGlone bir yazısında şu konulara da değindi: “Faiz oranlarındaki rekor düşüklükler ile birlikte arz azalması ve sisteme önemli miktarlarda para pompalanmasıyla birlikte, ekonominin genel kurallarını düşündüğümüzde Bitcoin’de fiyat artışlarının temelinin oluşturulduğunu görebiliriz.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar