Bitcoin Fiyatı Rekor Seviyeye Ulaşırken Altın Batıyor

Son güncelleme: 2 ay önce

Kriz zamanlarında, Bitcoin altından çok daha iyi görünüyor.

Haberin Özeti

  • Altının fiyatı, bir ons başına 1.838 Dolar civarında.
  • Bitcoin ise geçtiğimiz aylarda kurumsal yatırımlarla güçlendirildi ve Biden zaferinden de olumsuz olarak etkilenmedi.
  • Bitcoin, neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak üzere.

Görünüşe göre ekonomik krizler, Bitcoin’in daha da canlanmasını sağlıyor. BTC, uzun bir düşüşün ardından 2018’de kaybettiği değerin neredeyse tamamını geri kazanmayı başardı.

Trump’ın yenilgisinin ardından piyasalar iyimser kalması ve COVID-19 aşısı ile ilgili pozitif haberlerin yayılması ile Bitcoin’deki artış eğilimi de güçlendi. Bitcoin, uluslararası finans dünyasında mükemmel bir değer deposu olarak kabul edilen altın da dahil olmak üzere pek çok geleneksel yatırımdan daha iyi performans gösteriyor.

Altın Güç Kaybediyor

Yatırımcılar, ilaç veya lojistik şirketleri gibi küresel ekonomik krizden kısa süre sonra kurtulabilecek işletmelerde hisse satın almaya başladıkça altın gittikçe daha az çekici hale geliyor. Ve grafikler de bunu doğruluyor.

Altın, Ağustos ayından beri aşağı yönlü hareket ediyor. Bu hafta ise günlük en yüksek seviyesi ile mevcut fiyatı arasındaki yaklaşık 45 Dolarlık bir düşüş nedeniyle değerli metal için oldukça kötü başladı. Kısa vadeli tüccarlar bu anlamda olası bir daha güçlü düşüş eğilimi konusunda dikkatli olmalıdır.

Bitcoin Yükselişine Devam Edecek mi?

Bitcoin tüccarları ise 2018’deki çöküşün acısını yeterince çekmiş gibi görünüyor ve 2017’nin geçmiş ihtişamını yeniden yaşamak istiyor. Dünyanın lider kripto para birimi, Mart 2020’deki koronavirüs kaynaklı piyasa çöküşünden bu yana istikrarlı bir yükseliş eğilimini sürdürüyor.

Bununla birlikte, düşüş eğiliminin ardından, büyük kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e yönelmeleri kripto para birimini zirvelere çıkardı. Özellikle, Square’in BTC’de 50 milyon Dolar satın alması, Joe Biden’ın başkanlık seçimindeki zaferi ve PayPal’ın kripto operasyonları desteğini başlatması bu anlamda öne çıkan gelişmeler olarak belirtiliyor.

  Bitcoin'in 20.000 Dolarda Büyük Bir Engelle Karşılaşmasının 3 Nedeni

Bu üç olay sırasında, yükseliş eğimi çok daha dik bir hale geldi. Bu, Bitcoin’in aşırı bir şekilde satın alınmasına neden oldu. Yakın tarihli bir rapor, PayPal ve Square’in yeni çıkarılan Bitcoin’in neredeyse tamamını satın alarak piyasalarda bir tür kıtlığa neden olduğunu ortaya koydu.

Bitcoin bu yeni kanalda kalırsa, 2020 bitmeden tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir.

 

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın