29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı Sabit Kalırken Altcoin Piyasası Yükseliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ivmesi 48 Bin Dolar civarında azalırken, altcoin piyasası yükselişe geçiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin’deki artış ivmesi 48 Bin Dolar civarında azaldı.
  • Bu esnada altcoin piyasası yükselişini sürdürüyor.
  • Elon Musk’ın favori kripto parası Dogecoin’de ise son 24 saatte düşüş yaşandı.

Tüm zamanların en yüksek seviyelerinde geçen bir haftanın ardından Bitcoin’in ivmesi 48.000 Dolar civarında azaldı. Bu arada, altcoinler yükselmeye devam ediyor.

Binance indirim kodu

Tesla’nın Bitcoin’e 1.5 milyar Dolarlık yatırımını açıklamasının ardından bu haftanın başlarında kripto paranın fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 48.000 Dolara fırladı. Ardından bir dizi güven artırıcı gelişme geldi. En önemlisi olarak, Amerika’nın en eski bankası BNY Mellon, Bitcoin’i destekleyeceğini duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Altcoinler Yükselişte

Bitcoin’e en büyük alternatif kripto para olan Ethereum’un fiyatı, dünkü 1.756 Dolara göre %3 oranında artışla bugün 1.830 Dolara ulaştı. Bu, Ethereum için haftalık %6.50 oranında fiyat artışı anlamına geliyor.

Altcoin piyasasının genel haftalık performansında ise artış eğrisi ortaya çıktı. Tüm büyük altcoinler geçen hafta önemli ölçüde fiyat artışı yaşadı: ADA %63, XRP %34 ve DOT %39.

İlk ondaki diğer altcoinler de fiyatını artırmayı başardı. Binance Coin (BNB) son 24 saatte %0.60 artarken; geçen hafta genelinde %70 artarak 127.10 Dolara yükseldi. Bu yüzdelik artışla BNB, bu haftanın en iyi performansını sergiledi.

Stellar (XLM), son 24 saatte %14.21 ve geçen hafta genelinde %54.70 arttı. Şu anki fiyatı 0.52 Dolar seviyesinde.

Bu arada, Litecoin (LTC) son 24 saatte %5.20 ve hafta genelinde %22.76 artarak 195 Dolara yükselirken; Chainlink (LINK) son bir günde %6.37 ve geçen hafta genelinde %16.67 artışla 29.55 Dolara yükseldi.

İlgili Haber:  Yayınlandığı Gün İlk 10 Kripto Para Arasına Giren Internet Computer (ICP) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dogecoin Büyümesi Yavaşlıyor

8.8 milyar Dolarlık piyasa değeri ile 12. en büyük kripto para olan Dogecoin (DOGE), son 24 saatte %0.49 düşüş yaşadı. Yine de geçtiğimiz hafta genelinde %40.15 artan kripto paranın şu anki fiyatı 0.06 Dolar değerinde.

Dogecoin, yatırımcılarının yoğun çabaları ile belli oranda fiyatını artırmayı başardı. Şüphesiz bu isimlerin en başında Tesla CEO’su Elon Musk geliyordu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar