28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı Satın Alma Seviyesine mi Düştü?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin (BTC) fiyatı, son birkaç gün için daralan bir aralıkta işlem gördükten sonra düşüş yaşadı ve 20 günlük hareketli ortalama olan 18.600 doların altına kapandı.

Binance indirim kodu

19.888 dolara yükseldiğinden beri bir dizi analist, Bitcoin fiyatının günlük kapanışı 19.500 doların üzerinde tutamaması veya en azından 19.000 doları destek olarak tutmaması durumunda güçlü bir geri çekilme riski altında olduğu konusunda uyarıda bulundu.

Binance indirim kodu

Bitcoin’in en son boğa aşamalarında, fiyat 20 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kaldı; bu nedenle bu metriğin altında bir günlük kapanış, kısa vadeli bir eğilim değişikliğinin doğru olduğuna dair bir sinyal olabileceği şeklinde yorumlandı. Bu durumda, boğaların henüz mevcut düşüşü satın almadıkları görüldü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Fiyat düştükçe ve günlük kapanış yaklaşırken kripto analisti Alex Saunders, 18.700 doların tutmaması durumunda muhtemelen kısa vadede düşüş yaşanacağını söyledi.

Öte yandan analist Micheal van de Poppe, Bitcoin fiyatındaki düşüşe rağmen fiyatın hala aralık dahilinde olduğunu ancak destek ne kadar sık test edilirse, o kadar zayıfladığını belirtti.

Dalgalanmanın büyük olasılıkla 18.500 ABD doları ile 19.500 ABD doları arasında gerçekleşeceğine inanan Van de Poppe ayrıca, 20.000 doların altındaki BTC fiyat seviyesine, azalan dalgalanmanın ve hacmin eşlik etmesiyle bir sonraki hareketin yönünü tahmin etmenin giderek zorlaştığını açıkladı.

Şimdi BTC azalan bir modelde işlem görüyor gibi göründüğüne göre tüccarların, fiyatın çift dip oluşturup oluşturmayacağını görmek için 18.013 doları izleyecekleri öngörüldü. Bu seviyenin altında, hacim profili görünür aralığı ve piyasa yapısı da 17.800 dolarlık destek olduğu belirlendi.

4 saatlik zaman dilimindeki göreli güç endeksi de aşırı satım bölgesine girdiği için bu hareket, fiyatın direnç gösterme olasılığı bulunan 20 günlük hareketli ortalamaya geri itmek için önemli bir alım hacmi gerektireceği şeklinde yorumlandı.

İlgili Haber:  Yükselen Değer Bitcoin Karşısında Altın Ölmeye Mahkum mu?

Yükseliş dört gözle bekleniyor

Bir yükseliş dönüşünün, BTC’nin belirtilen şekilde çift dip yapmasını ve ardından en az 4 saatlik bir kapanışı desteklemek için 20 günlük hareketli ortalama ve 19.000 dolar seviyesini geri döndürmesini içermesi bekleniyor.

Öte yandan 17.800 doların destek olarak tutulamaması durumunda Bitcoin fiyatının 17.200 dolara düşmesi ve ardından %23.6 Fibonacci geri çekilmesine yakın olan 16.400 dolara düşebileceği belirtiliyor.

Daha önce yayınlanan bir analizde Micheal van de Poppe, 18.275 dolardan 16.995 dolara kadar büyük bir CME açığını da tespit ediyor.

Van de Poppe’ye göre genel olarak, CME boşluklarının %95’i dolduruluyor ve bu da fiyatların kısa vadede bu seviyelere geri dönme olasılığını arttırıyor.

Yukarıda belirtilen seviyelerin destek olarak tutulmaması ise Bitcoin fiyatının aşağıdaki likiditeyi kapma ve 17.000 dolar seviyesini tekrar ziyaret etme şansını arttırdığını gösteriyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar