Bitcoin Fiyatı Son 24 Saatte %9 Artarak 18.000 Dolara Ulaştı

Bitcoin boğa koşusu için sırada ne var?

Haberin Özeti

  • En son yükselen fiyat hareketi ile Bitcoin’in piyasa değeri tüm zamanların en yüksek seviyesinde.
  • Bitcoin’in fiyatı geçen ay ortalama %50 oranında arttı.
  • Söz konusu boğa koşusu, yoğun kurumsal yatırımların hemen ardından geldi.

Bitcoin, Aralık 2017’den bu yana ilk kez 18.000 Dolar seviyesine ulaştı.

Fiyat artışı, şu anda 334 milyar Doları aşan piyasa değeri için yeni bir rekor anlamına geliyor.

Son 24 saatte Bitcoin’in fiyatı %9 gibi muazzam bir değer kazandı ve şimdi 18.150 Dolar’ın üzerinde seyrediyor.

Bitcoin Yükselişinde Hangi Olaylar Etkili Oldu?

Nexo kurucu ortağı Antoni Trenchev yaptığı açıklamalarda, “Yakın zamanda gerçekleşen birkaç olayın şüphesiz bir etkisi oldu: MicroStrategy ve Square gibi kuruluşların kurumsal yatırımları, PayPal’in aktif olarak kripto parayı tanıması ve Mayıs ayında gerçekleşen Bitcoin halving’i bunların başında geliyor.” dedi.

Bitcoin yatırımcısı Michael Saylor tarafından yönetilen MicroStrategy, ilk Bitcoin yatırımını (21.454 BTC için o zamanın değeri ile 250 milyon Dolar) BTC’nin 11.000 Dolar olduğu Ağustos başında yaptı.

Ekim ayı başlarında, Jack Dorsey’nin kurduğu Square, Bitcoin’in fiyatı 11.000 Doların altına düştüğünde 4.709 Bitcoin (o zaman 50 milyon Dolar değerinde) satın aldı.

Geçici Değil Kalıcı Bir Yükseliş

21 Ekim’de Square alternatiflerinden PayPal, kullanıcıların uygulamasında Bitcoin satın almalarına izin vereceğini duyurarak bu kervana katıldı. Fiyat o noktada 12.000 Dolardı; ancak tekrar belirtmek gerekir ki bu bir ay önce bile değil.

Ancak Trenchev, bunun yalnızca son olayların değil, uzun vadeli sağlam temellerin bir sonucu olduğuna inanıyor. Bu kapsamda yaptığı açıklamalarda Trenchev, “Bitcoin’in başarısının geçici olmadığını da belirtmekte fayda var: bir yıldan fazla bir süredir kaç yatırımcının BTC tuttuğunu ortaya çıkaran bir yıllık HODL dalgası, tüm zamanların en yüksek seviyesinde.” dedi.

  Bitcoin Bir Finans Balonu mu?

Merkezi olmayan borsa Tokenlon’un büyüme sorumlusu Lucas Huang, “Zirve burası mı? Bunu kesin olarak söyleyemeyiz; ancak kullanıcılarımız kesinlikle Bitcoin’in yükselen fiyatı ile ilgileniyor. Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesi için uzun süre beklemeyeceğiz.”

Bu değer Aralık 2017’de 20.089 Dolar olarak ölçülmüştü. Devam eden hızla birlikte Aralık 2020’ye kadar 20.000 Dolar’a geri döneceğimizi söyleyebiliriz.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın