29 Ocak 2022, Cumartesi
6.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı Son 24 Saatte Hareketsiz Görünüyor: Altcoin Piyasasında Son Durum Ne?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bitcoin fiyatı son 24 saatte yalnızca %0.50 oranında geriledi ve büyük oranda fiyatını korudu. Peki BTC’yi gelecekte neler bekliyor?

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Lider kripto para Bitcoin, yeni yıla olumlu bir başlangıç yapamadı.
  • Bitcoin fiyatı son 24 saatte yalnızca %0.50 oranında geriledi ve büyük oranda fiyatını korudu.
  • Altcoin piyasası da bu süreçte büyük oranda durgun seyretti.

Bitcoin fiyatı son 24 saatte yalnızca %0.50 oranında geriledi ve büyük oranda fiyatını korudu. Altcoin piyasası da bu süreçte büyük oranda durgun seyretti.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı 46.300 Dolar Seviyesinde

Lider kripto para Bitcoin, yeni yıla olumlu bir başlangıç yapamadı. BTC’nin 2022’ye en azından 50.000 Dolar seviyesinin üzerinde girmesi bekleniyordu; ancak bu gerçekleşmedi. Aksine BTC, yeni yıl ile birlikte daha sert bir düşüş yaşamaya başladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Son 7 gün genelinde %3 değer kaybeden BTC bugün itibariyle 46.300 Dolar seviyesinden işlem görüyor. Önde gelen kripto para, geçtiğimiz haftalarda uzun süre boyunca 48.500 – 51.000 Dolar aralığında dalgalanmıştı. Analistler BTC’nin daha ciddi bir fiyat düşüşü yaşamaması için bu aralığı tekrar geri alması gerektiğini dile getiriyor.

Altcoin Piyasasında Son Durum

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto olan Ethereum (ETH) da tıpkı BTC gibi son 24 saatte oldukça durgun bir görünüm sergiliyor. Bundan bir hafta öncesine göre neredeyse aynı fiyattan işlem gören ETH şu dakikalarda 3.793 Dolar seviyesinde seyrediyor.

“Ethereum katili” olarak tanımlanan kripto paralardan Solana (SOL) ise son 24 saatte yaklaşık %2 düşüş yaşayarak 168.5 Dolar fiyatına gerilemiş görünüyor. SOL son 7 gün genelinde de toplam %4 oranında değer kaybetti.

Önde gelen diğer altcoinlerden Binance Coin (BNB), Cardano (ADA) ve Ripple (XRP) fiyatları ise son 24 saatte neredeyse hiç hareket etmedi. Şu dakika itibariyle BNB 510 Dolar; ADA 1.33 Dolar ve XRP de 0.82 Dolar seviyesinde seyrediyor.

İlgili Haber:  Twitter’da Bitcoin İçin #LaserRayUntil100K Akımı Başladı

Geçtiğimiz haftalarda önemli bir fiyat artışı yaşayarak gündeme gelen Terra (LUNA) ise son 24 saatte %5 oranında değer kaybederek ilk 10 kripto para arasında en sert darbeyi alan coin olarak dikkat çekiyor. LUNA fiyatı bugün 85 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend