10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.7 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı Son 24 Saatte Hareketsiz Görünüyor: Altcoin Piyasasında Son Durum Ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı son 24 saatte yalnızca %0.50 oranında geriledi ve büyük oranda fiyatını korudu. Peki BTC’yi gelecekte neler bekliyor?

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Lider kripto para Bitcoin, yeni yıla olumlu bir başlangıç yapamadı.
  • Bitcoin fiyatı son 24 saatte yalnızca %0.50 oranında geriledi ve büyük oranda fiyatını korudu.
  • Altcoin piyasası da bu süreçte büyük oranda durgun seyretti.

Bitcoin fiyatı son 24 saatte yalnızca %0.50 oranında geriledi ve büyük oranda fiyatını korudu. Altcoin piyasası da bu süreçte büyük oranda durgun seyretti.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı 46.300 Dolar Seviyesinde

Lider kripto para Bitcoin, yeni yıla olumlu bir başlangıç yapamadı. BTC’nin 2022’ye en azından 50.000 Dolar seviyesinin üzerinde girmesi bekleniyordu; ancak bu gerçekleşmedi. Aksine BTC, yeni yıl ile birlikte daha sert bir düşüş yaşamaya başladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Son 7 gün genelinde %3 değer kaybeden BTC bugün itibariyle 46.300 Dolar seviyesinden işlem görüyor. Önde gelen kripto para, geçtiğimiz haftalarda uzun süre boyunca 48.500 – 51.000 Dolar aralığında dalgalanmıştı. Analistler BTC’nin daha ciddi bir fiyat düşüşü yaşamaması için bu aralığı tekrar geri alması gerektiğini dile getiriyor.

Altcoin Piyasasında Son Durum

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto olan Ethereum (ETH) da tıpkı BTC gibi son 24 saatte oldukça durgun bir görünüm sergiliyor. Bundan bir hafta öncesine göre neredeyse aynı fiyattan işlem gören ETH şu dakikalarda 3.793 Dolar seviyesinde seyrediyor.

“Ethereum katili” olarak tanımlanan kripto paralardan Solana (SOL) ise son 24 saatte yaklaşık %2 düşüş yaşayarak 168.5 Dolar fiyatına gerilemiş görünüyor. SOL son 7 gün genelinde de toplam %4 oranında değer kaybetti.

Önde gelen diğer altcoinlerden Binance Coin (BNB), Cardano (ADA) ve Ripple (XRP) fiyatları ise son 24 saatte neredeyse hiç hareket etmedi. Şu dakika itibariyle BNB 510 Dolar; ADA 1.33 Dolar ve XRP de 0.82 Dolar seviyesinde seyrediyor.

İlgili Haber:  Bitcoin, Güney Kore'de 65.882 Dolardan İşlem Görüyor

Geçtiğimiz haftalarda önemli bir fiyat artışı yaşayarak gündeme gelen Terra (LUNA) ise son 24 saatte %5 oranında değer kaybederek ilk 10 kripto para arasında en sert darbeyi alan coin olarak dikkat çekiyor. LUNA fiyatı bugün 85 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar