27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı Son Düşüşünden Sonra Ne Tarafa Doğru Gidebilir? BTC 42.600 Doları Aşarsa…

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...
  • Bitcoin fiyatı Mayıs ayı sonlarından bu yana genel olarak 30.000 dolar ile 42.000 dolar arasında seyretti ancak son günlerde BTC fiyatı bu kanaldan birçok kez çıkma girişiminde bulundu.

CoinDesk verilerine göre BTC fiyatı geçtiğimiz hafta söz konusu limiti birden fazla kez aşmayı başardı.

Binance indirim kodu

CoinDesk verileri, Bitcoin fiyatının 30 Temmuz, 31 Temmuz ve 1 Ağustos tarihlerinde sırasıyla 42.351, 42.369, ve 42.435 dolara çıktığını gösteriyor.

Binance indirim kodu

Daha yakın bir tarihe geldiğimizde ise, Bitcoin’in kısmen de olsa düşüş gösterdiğini ve 38.978 dolara kadar gerilediğini görüyoruz. Bu, son zamanlarda çıktığı zirve noktasından yaklaşık olarak %8.1 düşüş anlamına geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin Fiyatı İçin Kritik Teknik Seviyeler

Bu son gelişmeler dikkate alındığında, teknik analizciler Bitcoin fiyatının kritik destek ve direnç noktalarına dair görüşlerini bildirdiler.

Fairlead Strategies şirketinin kurucusu ve aynı zamanda yönetici ortağı olan Katie Stockton görüşlerini şöyle aktardı: “Bitcoin fiyatı, zamanla azalan bir model olan bulut modeliyle vurguladığım direncini kırmayı başardı. Bu direnç daha önce 42.000 dolar seviyesindeydi ancak zamanla 38.000 dolara kadar geriledi. Bununla birlikte bu direncin aşılmasıyla, bulut tabanlı direncin geçildiği de kesinleşmiş oldu. 42.600 dolardaki Fibonacci gerileme seviyesi ise aktif bir direnç olarak görev yapmayı sürdürüyor. Bazı yatırımcılar buna odaklanıyor gibi görünüyor. Bu seviyenin aşılması durumunda Fibonacci seviyelerine göre bir sonraki hedef 51.100 dolar olabilir.

Araştırma platformu Token Metrics’in baş teknik analizcisi William Noble ise düşüncelerini şöyle açıkladı: “Bitcoin fiyatı 43.000 dolar seviyesinde sağlam bir direnç ile karşı karşıya. Bu direnç grafiklerde de kolaylıkla görülebiliyor.”

Noble ayrıca, 39.000 civarına olan son gerilemenin, önceki ralliyi kaçıranlar için bir fırsat olabileceğini de öne sürdü: “Bitcoin fiyatının 42.000 dolardan 39.000 dolara gerilemesi BTC’nin yalnızca bir mola vermesi olabilir.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Fiyat Düzeltmesi Devam Ederken, Ethereum 3000 Doların Altına Düştü

Son BTC Rallisi ile İlgili Uzman Analizciden Önemli Uyarı Geldi

StockCharts’ın kıdemli teknik analizcilerinden biri olan Julius de Kempenaer ise şu açıklamaları yaptı: “Bitcoin halen içerisinde bulunduğu kanalı aşamadı ve şimdiye kadar da 30.000 dolar ile 42.000 dolar arasındaki fiyat aralığı sınırlarının dışına çıkmamış gibi görünüyor. Üst sınırın yukarısına bir atak olmadığı sürece aşağı yönlü bir hareket riski devam edecektir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar