Bitcoin Fiyatı Son Düşüşünden Sonra Ne Tarafa Doğru Gidebilir? BTC 42.600 Doları Aşarsa…

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever
  • Bitcoin fiyatı Mayıs ayı sonlarından bu yana genel olarak 30.000 dolar ile 42.000 dolar arasında seyretti ancak son günlerde BTC fiyatı bu kanaldan birçok kez çıkma girişiminde bulundu.

CoinDesk verilerine göre BTC fiyatı geçtiğimiz hafta söz konusu limiti birden fazla kez aşmayı başardı.

blank

CoinDesk verileri, Bitcoin fiyatının 30 Temmuz, 31 Temmuz ve 1 Ağustos tarihlerinde sırasıyla 42.351, 42.369, ve 42.435 dolara çıktığını gösteriyor.

blank

Daha yakın bir tarihe geldiğimizde ise, Bitcoin’in kısmen de olsa düşüş gösterdiğini ve 38.978 dolara kadar gerilediğini görüyoruz. Bu, son zamanlarda çıktığı zirve noktasından yaklaşık olarak %8.1 düşüş anlamına geliyor.

Bitcoin Fiyatı İçin Kritik Teknik Seviyeler

Bu son gelişmeler dikkate alındığında, teknik analizciler Bitcoin fiyatının kritik destek ve direnç noktalarına dair görüşlerini bildirdiler.

Fairlead Strategies şirketinin kurucusu ve aynı zamanda yönetici ortağı olan Katie Stockton görüşlerini şöyle aktardı: “Bitcoin fiyatı, zamanla azalan bir model olan bulut modeliyle vurguladığım direncini kırmayı başardı. Bu direnç daha önce 42.000 dolar seviyesindeydi ancak zamanla 38.000 dolara kadar geriledi. Bununla birlikte bu direncin aşılmasıyla, bulut tabanlı direncin geçildiği de kesinleşmiş oldu. 42.600 dolardaki Fibonacci gerileme seviyesi ise aktif bir direnç olarak görev yapmayı sürdürüyor. Bazı yatırımcılar buna odaklanıyor gibi görünüyor. Bu seviyenin aşılması durumunda Fibonacci seviyelerine göre bir sonraki hedef 51.100 dolar olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Araştırma platformu Token Metrics’in baş teknik analizcisi William Noble ise düşüncelerini şöyle açıkladı: “Bitcoin fiyatı 43.000 dolar seviyesinde sağlam bir direnç ile karşı karşıya. Bu direnç grafiklerde de kolaylıkla görülebiliyor.”

Noble ayrıca, 39.000 civarına olan son gerilemenin, önceki ralliyi kaçıranlar için bir fırsat olabileceğini de öne sürdü: “Bitcoin fiyatının 42.000 dolardan 39.000 dolara gerilemesi BTC’nin yalnızca bir mola vermesi olabilir.

Son BTC Rallisi ile İlgili Uzman Analizciden Önemli Uyarı Geldi

StockCharts’ın kıdemli teknik analizcilerinden biri olan Julius de Kempenaer ise şu açıklamaları yaptı: “Bitcoin halen içerisinde bulunduğu kanalı aşamadı ve şimdiye kadar da 30.000 dolar ile 42.000 dolar arasındaki fiyat aralığı sınırlarının dışına çıkmamış gibi görünüyor. Üst sınırın yukarısına bir atak olmadığı sürece aşağı yönlü bir hareket riski devam edecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend