8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı Tarihi Rekorunu Kırmak Üzere! Yükselişin Altında Ne Yatıyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı, yatırımcıların ABD’de bir Bitcoin ETF’sinin onaylanmasını fiyatlaması ile birlikte neredeyse 63.000 dolara kadarr yükseldi. BTC fiyatı son 24 saat %7 yükseldi. Bu yazının yazıldığı anlarda ise BTC 61.286 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı SEC’in ETF Onayı İçin Son Tarihin Yaklaşması ile Birlikte 63.000 Dolara Yaklaştı

Bitcoin fiyatı, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) nihayet bazı BTC ETF’lerini onaylayacağına dair beklentilerin büyümesi ile birlikte kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmaya adım adım yaklaşıyor. Limenya.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, ABD’li denetleyici kurum yakında kripto para varlık yöneticisi Valkyrie’nin yaptığı başvuruyu onaylayarak Nasdaq borsasında listelenmesini sağlayabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

SEC yaklaşık olarak 40 adet Bitcoin ETF’si ürünü başvurusunu inceliyor ve kurumun önünde gelecek hafta karar verilmesi gereken birden fazla vadeli işlem ETF’si bulunuyor. Bloomberg’e göre, denetleyici kurumun bu başvurulardan en az birini onaylayarak alım satım miktarındaki tırmanışın önünü açması bekleniyor.

Buna rağmen, SEC’in CME borsası üzerinde işlem gören vadeli işlemler ETF’lerinden birini onaylamasının daha olası olduğu düşünülüyor. ETF’lerin yatırımcıları, satın aldıkları BTC’leri direkt olarak ellerinde bulundurmayacak olmasına rağmen yatırımdaki risk yine de sıfırlanmış değil.

BTC fiyatı, Cuma günü saat 23 sularında, boğa yatırımcılarının ralli başlatma girişimleriyle birlikte 62.920 dolara kadar ulaşmıştı. Bu gelişme ile birlikte BTC, Nisan ayından bu yana ilk kez 60.000 doları aşmış oldu.

Santiment, konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Rekor seviyelerde miyiz? Bitcoin fiyatı Cuma günü 62.800 dolara kadar fırladı. BTC yatırımlarının ortalama yaşı düştükçe, bu durum, sirkülasyonun bir boğa koşusu için yeterli şekilde hareket ettiğini gösteriyor.”

İlgili Haber:  Elon Musk'ın Twitter Profilinde Tek Bir Kelime Yazıyor: Bitcoin

Piyasalar sağlıklı görünmeyi sürdürürken, analistlere göre bir Bitcoin ETF’si için oluşan spekülasyonların devam etmesi ile birlikte tablo bir süre daha böyle sürebilir.

BTC fiyatının yükselişi ayrıca neredeyse tüm altcoinleri ve Ethereum’u da geride bıraktı. Yatırımlarının çoğunu altcoinlere yapan yatırımcılar pek de mutlu değil. Bu yazının yazıldığı anlarda Ethereum fiyatı geçtiğimiz yedi gündeki %8’lik artışıyla birlikte 3.830 dolardan işlem görüyor. Binance Coin (BNB)’in piyasa değeri de Cardano’nunkini (ADA) geride bırakarak dünyanın en büyük kripto paraları sıralamasında üçüncü sıraya yerleşti. BNB fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 471 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar