Bitcoin Fiyatı Tarihinde İlk Kez 30.000 Dolarlık Dönüm Noktasına Ulaştı

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 10 ay önce

blank

Bitcoin (BTC), elinde Bitcoin tutan yatırımcılar için yeni yıla girerken hızlı bir başlangıca imza atarak 2 Ocak’ta yeni bir psikolojik dönüm noktasına ulaştı.

blank

BTC fiyatı 2021’de zaman kaybetmiyor

Cointelegraph Markets, Coin360 ve TradingView’den gelen veriler, bugünkü işlemleri sırasında BTC/USD’nin 30.000 dolara ulaştığını ortaya koydu.

Bir gecede tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 29.700 dolara ulaştıktan sonra ivme hiçbir zayıflık belirtisi göstermedi ve son bir kırılma gerçekleşmeden önce seviyeyi birkaç kez tekrar test etti.

30.000 doların hemen altındaki alan, Bitcoin‘in birkaç hafta önce 20.000 dolar bariyerini aştığı sürece benzer bir şekilde ilerleyerek son birkaç gün içinde yoğun bir satış baskısı kaynağı olduğunu kanıtladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bitcoin’e uzun vadeli bir giriş fırsatı arayanlara tavsiye veren popüler istatistikçi Willy Woo, girişlerin küçük tutulmamasını önerdi. Bitcoin 100.000 dolar, 200.000 dolar veya 300.000 dolar olduğunda miktarları küçük tutanların üzüleceğini belirten analist, birkaç bin dolarlık farklar nedeniyle büyük yatırımlardan geri durulmaması gerektiğini söyledi. Şu anda ana boğa aşamasının yaşandığını belirten Woo, sermaye girişlerinin çıldırdığının altını çizdi.

Altcoinler için karışık reaksiyonlar

Başlıca altcoinler arasında yer alan Ethereum (ETH), Bitcoin’in son gelişmelerine rağmen gün içinde 740 doların altında sabit kalan performansıyla herkesi şaşırttı.

Diğerleri arasında ise %6.3’lük bir düşüş yaşayan Polkadot (DOT) öne çıktı. Polkadot da dahil olmak üzere pek çok token, haftalık %60’lık kazançlar elde eden güçlü performansını yitirmesine neden olan sorunlar yaşadı.

Ripple’a karşı gerçekleştirilen yasal işlemlerin baskısına rağmen cuma günü %7’lik bir iyileşmenin ardından 0.23 dolarda sabit kalan XRP de kripto camiasında merak uyandıran bir başka token oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend