12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı, Türk Lirası (TL) Cinsinden Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı: 700.000 TL!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı, son zamanlarda Dolar karşısında değer kaybeden Türk Lirası (TL) cinsinden tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 700.000 TL’ye ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin, neredeyse tüm dünyada değer kaybediyor; Türkiye hariç…
  • Bitcoin fiyatı, son zamanlarda Dolar karşısında değer kaybeden Türk Lirası (TL) cinsinden tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 700.000 TL’ye ulaştı.

Bitcoin, neredeyse tüm dünyada değer kaybediyor; Türkiye hariç…

Binance indirim kodu

Türk Lirası son 24 saatte ABD Doları karşısında %15 değer kaybetti. Bu durum Bitcoin fiyatının, TL cinsinden rekor seviyeye ulaşmasına neden oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

TradingView’in 23 Kasım tarihli piyasa verileri de Bitcoin’in Türk Lirası karşısında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını doğruladı.

Bitcoin Fiyatı 700.000 TL’yi Geçti!

Lider kripto para Bitcoin, bir haftadan fazla bir süredir düşüş yaşıyor. BTC, 69.000 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından yaşadığı düşüşle birlikte şu dakikalarda 56.800 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Normal şartlarda bu fiyat düşüşünün küresel ölçekte benzer bir şekilde ilerlemesi beklenirken; Türk Lirasının son günlerde ABD Doları karşısında değer kaybetmesiyle birlikte bu durum Türkiye’deki kripto para yatırımcıları için farklı bir sonuç doğuruyor.

Lider kripto para borsası Binance verilerine göre BTC/TRY endeksi 23 Kasım Salı günü 723.329 Dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu, Bitcoin için TL cinsinden tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.

“Bitcoin, Türkiye İçin Bir Umut!”

Bitcoin kurumsal yatırımı alanında lider firmalardan MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor da geçen hafta yaptığı açıklamada, “Bitcoin, Türkiye için bir umut.” dedi.

Michael Saylor konu ile ilgili açıklamasında, “Türk para birimi, Mart ayından bu yana değerinin üçte birini kaybetti. Türkiye’de BTC’nin benimsenmesi bu hasarı tersine çevirebilir ve ekonomiyi canlandırabilir.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar