8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Bitcoin, Mart’tan Bu Yana En Düşük Seviyeye Geriledikten Sonra Toparlanmaya Başladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 3 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı son 24 saat içinde %4’ten fazla arttı ve toparlanma emareleri gösterdi.

Binance indirim kodu

Bu haberin girildiği esnada Bitcoin 39.442 dolardan işlem görüyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin, bir önceki gece birkaç haftanın en düşük seviyesi olan yaklaşık 37.700 dolara kadar düştükten sonra tekrar yükselişe geçti. Geçtiğimiz hafta analistler Bitcoin’de sinyallerin aşağı yönlü olduğunu belirtmişti.

Bitcoin’in hisse senetleriyle olan ilişkisi

Bitcoin son zamanlarda özellikle teknoloji hisseleriyle oldukça yakın bir korelasyonda hareket etmeye başladı. Michael Saylor bu davranışın geçici olduğunu, yakın gelecekte Bitcoin’in kendi yolunu çizeceğini belirtti.

Piyasa gözlemcilerinin çoğu, hisse senetleri ve Bitcoin arasındaki dikkate değer ilişkiye dikkat çekiyor.

Bazı analistler, hisse senetleriyle olan korelasyonun şu anda Bitcoin fiyatını yönlendirdiğini ifade ediyor.

Verilere göre, hisse senedi piyasaları ile BTC arasındaki korelasyon tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmış durumda.

Pek çok uzman bu durumu Bitcoin için bir talihsizlik olarak nitelendiriyor, çünkü pek çoğu Bitcoin’i hisse senetlerinden ve diğer emtialardan ayrı hareket eden bir yatırım aracı olarak görüyordu.

Pazardaki gelişmeler

Bazı analistler, Bitcoin’in son fiyat hareketlerini açıklarken bir dizi faktöre atıfta bulunarak farklı açıklamalar yapıyorlar. Bu analiz ve yorumları Limenya olarak sizler için aşağıda derledik.

Bitcoin Magazine pazar araştırması başkanı Dylan LeClair yayınladığı notta, “Hazine getirileri, kredi, göreceli dolar gücü (küresel fiatlara karşı) ve eski piyasa oynaklığı şu andaki görünümün ana nedeni” dedi.

Valkyrie Investments araştırma başkanı Josh Olszewicz ise Bitcoin’in son fiyat hareketini yönlendiren birden fazla değişken olduğunu belirtti.

Gün içindeki büyük oynaklık, çoğunlukla Nasdaq ve Bitcoin korelasyonu ile Fed başkanı Jerome Powell’ın şahin yorumlarından kaynaklandı” dedi.

İlgili Haber:  XRP Bitcoin'deki Düzelmeye Rağmen Hala Zorlanıyor

Olszewicz, hafta boyunca büyük şirketlerin yayınladıkları çeyrek kazanç raporlarının da, volatiliteye katkıda bulunduğunu belirtti.

Ticaret platformu Webull Financial’ın CEO’su Anthony Denier ise, Bitcoin ve hisse senetleri genellikle birlikte hareket ederken, Bitcoin’in son kazanımlarının yatırımcıların riskli varlıklara yönelik arzusunun bir sonucu olduğunu iddia etti.

Analistler Bitcoin’in hisse senetleriyle olan korelasyonunun bir süre daha güçlü devam edeceğini düşünüyor.

Fed para politikalarını esnetir ve faiz oranlarını arttırmayı bırakırsa, Bitcoin’in yeniden güçlü bir performans sergileyeceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar