8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı Yatay İlerlerken Tüccarlar Altcoinlere Akın Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

CoinMarketCap’te listelenen ilk 100 tokenin çoğunluğu çift haneli kazançlar yayınladığı için hafta boyunca görülen yükseliş ivmesi hafta sonuna kadar sıçramış bulunuyor.

Binance indirim kodu

Kısa bir sağlamlaşma dönemine giren Bitcoin (BTC) ve Amerikan vatandaşları için üçüncü tur teşvik kontrolleri olasılığı, bugünün yükseliş fiyat hareketinin iki olası nedeni olarak görülüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

BTC balinalarının Güney Kore borsalarına son zamanlarda büyük Bitcoin girişleri gerçekleştirmeleri konusunda endişeler bulunsa da da madenci duyarlılığı ve azalan arz gibi temel faktörler, yatırımcıların Bitcoin’in gelecekteki fiyat beklentileri hakkında nispeten iyimser hissetmelerini sağlıyor.

Artan sayıda uzman, Bitcoin’in son dönemdeki yükselişinin, en iyi kripto paranın hızla Y kuşağı nesli için tercih edilen bir enflasyon koruması haline gelmesinin altından çıkıştan kaynaklandığına dair görüşlerini dile getiriyor.

Bitcoin, keşfedilmemiş bölgede yeni bir aralık buldu

Bitcoin’in (BTC) 8 Ocak’ta gerçekleştirdiği 41.940 dolarlık tüm zamanların en yüksek fiyatının ardından boğaların destek olarak 40.000 dolar seviyesini onaylamaları ve fiyatı yükseltmeye çalışmaları üzerine en iyi kripto para, kısa bir sağlamlaşma aşaması gibi görünen bir sürece giriyor.

Bugün itibariyle BTC günde %1.53’lük bir artış gösteriyor ve 24 saatlik işlem hacmi 8 Ocak’ta belirlenen rekor seviyeden %26 düşüş gördüğü için 40.690 dolardan işlem görüyor.

Sırada ne olacağını tahmin etmek, bir fiyat tavanının olmaması nedeniyle bu fiyat seviyelerinde zor bir görev oluyor. Fiyat dalgalanmaları ile ilgili olarak CrossTower’ın ticaret başkanı Chad Steinglass, piyasanın dengeli akışların ve daha istikrarlı fiyatların olduğu daha istikrarlı bir ortama geçene kadar artan dalgalanmaların normal olabileceğini öne sürüyor.

Gün içi 1.000 dolarlık dalgalanmaların piyasalarda hemen hemen normal görüleceği bir aşamaya girildiğini ve büyük oyuncu boyutuna göre piyasa yapıcı likiditesinin gittikçe küçüldüğünü belirten Steinglass, piyasa yapıcıların alım satım akışına göre depo riski alma kapasitesi azaldığı için fiyatların oldukça hızlı hareket etmesini beklediğini açıklıyor.

İlgili Haber:  PayPal, Kripto ile Alışveriş Seçeneği Başlatacak

Yeni bir altcoin sezonu mu başladı?

Önceki boğa piyasalarında olduğu gibi Bitcoin fiyatındaki bir artışı genellikle bir sağlamlaşma aşaması izliyor. Bu süre zarfında tüccarlar dikkatlerini altcoinlere çevirme eğiliminde oluyor ve Bitcoin kârları daha küçük kripto paralara kayıyor.

ExoAlpha’nın ortaklarından Jean Baptiste Pavageau’ya göre, Bitcoin’den görülen mevcut yükseliş ivmesinin sonunda yavaşlaması ve bu noktada yatırımcıların altcoinlere dönmesi bekleniyor.

Son 2 hafta içinde Bitcoin yatırımcılarının kârlarını almak ve diğer mavi çipli paralara yatırım yapmak istediği klasik bir servet dağıtım modeli gözlemlemeye başladığını belirten Pavaageau, Bitcoin’in yükselişi düşerken altcoin piyasasının büyük getiri arayan tüccarlar ve yatırımcılar için daha çekici hale geldiğini ve önümüzdeki birkaç hafta içinde Bitcoin hakimiyeti azalmaya başlarken altcoin piyasasının patladığını görmeyi beklediğini ifade ediyor.

Fiyat %4.2 artarak 1.267 dolara yükselirken Ether (ETH) fiyatı yeni yıllık yüksek seviyelere çıkmaya devam ediyor. Öte yandan Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) sırasıyla %23.6 ve %61 artıyor.

Stabilcoin projeleri için olumlu gelişmelerle dolu bir haftadan itibaren MakerDAO ve DAI stabilcoininin gelişimini yöneten MKR tokeni, son 24 saatte %45’lik bir artış gösteriyor ve şu anda 1.530 dolardan işlem görüyor.

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 1.1 trilyon dolarda dururken Bitcoin’in hakimiyet oranı %69’a iniyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar