8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı Yine Düşüyor: BTC ve Altcoinlerde Takip Edilmesi Gereken Seviyeler!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı son 24 saatte yeniden düşüş yaşamaya başladı ve şu dakika itibariyle 47.000 Dolar seviyesinin altına geriledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı son 24 saatte yaşadığı düşüşle birlikte 47.000 Doların altına geriledi.
  • Ethereum 3.680 Dolar bölgesini yeniden test etti.
  • XRP ise hâlâ 0.85 Doların altında seyrediyor.

Bitcoin fiyatı son 24 saatte yine değer kaybı yaşadı. Kripto para fiyatları kritik noktalara gerilerken BTC ve altcoinlerde takip edilmesi gerek seviyeler neler?

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatında Takip Edilmesi Gereken Seviyeler

Bitcoin fiyatı 48.500 Dolar direnç bölgesini aşamadı ve bu durum yeni bir düşüş başlattı. BTC son 24 saatteki düşüşü ile birlikte şu dakikalarda 46.500 Dolar seviyesinden işlem görüyor. BTC için ana destek 45.500 Dolar yakınında; bu seviyenin altında ise çok daha güçlü bir düşüş riski bulunuyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yukarı yönde ilk engel ise 46.800 Dolar seviyesinin yakınında; ilk büyük direnç ise 47.000 Dolar bölgesinde görünüyor. Bu seviyelerin üzerine çıkıldığı takdirde BTC tekrar 50.000 Dolar yolculuğuna başlayabilir.

Ethereum Fiyatı Ne Durumda?

Ethereum fiyatı 3.800 Dolar seviyesinde yeni bir düşüşe başladı. ETH, 3.770 Dolar seviyesinde toparlanmadan önce ise 3.680 Dolar seviyesini test etti. ETH’de aşağı yönde ilk destek 3.700 Dolar seviyesinin yakınında; ana destek ise 3.680 Dolar seviyesinde. Bu seviyeler kaybedilirse ETH 3.600 Doları görebilir.

ADA, BNB, SOL ve XRP Fiyatında Son Durum

Cardano (ADA) son 24 saatte neredeyse %3 düşüş yaşadı. ADA şimdi toparlanmaya çalışsa da; 1.30 Doların altına gerilemesi halinde çok daha ciddi bir düşüş ivmesi yaşanabilir. ADA fiyatı şu dakikalarda 1.33 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Binance Coin (BNB) de son 24 saatte %3 düştü ve fiyatı 512 Doların altına geriledi. Şimdilerde 500 Dolar seviyesinin üzerinde kalmak için mücadele veren BNB, 500 Doların altında bir kapanış yaparsa muhtemelen 480 Dolar seviyesine doğru daha ciddi bir düşüş yaşayabilir.

İlgili Haber:  Grayscale, Bir Haftada 1.2 Milyar Dolarlık Bitcoin Fonu Topladı

Solana (SOL) son 24 saatte yaşadığı düşüşle 170 Dolar seviyesinin altına geriledi. Fiyatı şimdilerde 165 Dolar desteğine yaklaşan SOL, bu seviyeyi koruyamazsa çok daha keskin bir düşüş yaşanabilir. Yukarı yönde ise 175 Dolar seviyesi yakınında bir engel gelebilir.

XRP fiyatı ise şu dakikalarda 0.82 Dolar seviyesinde seyrediyor. XRP’nin bir sonraki büyük desteği 0.80 Dolar yakınında; bu seviyenin altında fiyat çöküşü ivme kazanabilir. Yukarı yönde ise 0.85 Dolar seviyesi XRP için önemli bir engel olarak görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar