Glassnode verilerine göre, Bitcoin yatırımcılarının sayısı giderek artıyor.

Binance indirim kodu

Şurada daha evvel de paylaştığımız üzere, Bitcoin’in fiyatı artış göstererek şimdi 12,000 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bazı metrik sitelerine göre, Bitcoin sahiplerinin sayısı arttı. Cüzdanlarında Bitcoin olan kişi (HODLers) sayısı her zamankinden daha fazla.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı yükseldikçe, hesabında Bitcoin olan kullanıcıları, bir diğer ifadeyle bir yazım yanlışından türetilmiş bir kelime olan HODLers sayısını da artıyor- en azından kripto analiz sitesi Glassnode tarafından son birkaç gün içinde gözlemlenen eğilim bu şekilde.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Glassnode’a göre, hesabında 0.1’den fazla token tutan Bitcoin adreslerinin sayısı (şu anda yaklaşık 1,188 dolara denk) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken, 100’den fazla token tutan adreslerin sayısı (şu anda 1,188 milyon dolar) altı ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

İlk olarak, Glassnode verilerine göre 19 Ekim itibariyle hesabında 100’den fazla Bitcoin tutan 16.159 Bitcoin adresi vardı. Bu, 8 Haziran’daki 16.158 adres ile altı ayın en yüksek seviyesi demekti.

İkincisi, dün itibariyle daha fazla adresin hesabında en az 0.1 Bitcoin vardı. Glassnode verileri, 3,160,057 adresin en az 0,1 Bitcoin tuttuğunu ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,159,231’in aşıldığını gösterdi.

Peki, bu artış bize ne anlatıyor? Bu, Bitcoin’in yeni başlayanı bir yolculuğa çıkardığını gösteriyor. Bitcoin piyasası bu ay iyi bir performans sergiledi ve geçen ay içinde sıkıştığı yaklaşık 10.500 dolarlık bir bataklıktan çıkmayı başardı.

Bitcoin için işler yolunda, 7 Ekim civarındaki seviyesi 10,650 dolardan yükselmeye başladığında, adeta bir balon gibi yukarı doğru çıkarak 12.000 dolarlık mevcut fiyatına yelken açtı.

Quantum Economics’te bir analist olan Pedro Febrero, Decrypt’e bunun “yükselişe işaret eden çok önemli bir işaret” olduğunu söyledi. Febrero; “Bitcoin için daha fazla alıcı var, bu büyük fiyatlar Bitcoin yükseliş şansını artacak” dedi.

İlgili Haber:  Stabilcoin Akışları 50.000 Dolarlık Bitcoin Fiyatına İşaret Ediyor

Bununla birlikte, Febrero, Bitcoin’in fiyatı ile Bitcoin’in önemli miktarını tutan adres sayısının artışı arasında bir korelasyonun tahmin edilmesine karşı uyararak, “kişisel olarak orta ve uzun vadede olacağını düşündüğüm şey, Bitcoin’in fiyatı fiat para birimlerine karşı değer kazandıkça, Bitcoin’in düşük değerli adresler arasında giderek daha fazla dağıtılacağıdır” dedi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?