27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı Yükselişte! 100.000 Dolar Seviyesi Mümkün Mü?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin, düştüğü seviyelerden %50 değer kazanarak bir geri dönüş yapmaya başladı ve bazıları için “komedi” olma özelliği taşıyan fiyat hedeflerinin ne kadar ulaşılabilir olduğu sorusu tekrardan masaya geldi.

Binance indirim kodu

Kısa bir süre önce Bitcoin fiyatı için çok sayıda negatif haber yapılmış ve BTC’nin 20.000 dolar seviyesini tekrardan test edeceği iddia edilmişti. Şimdi ise Bitcoin için rekorunu tekrardan tazeleyebileceği hatta daha da ötesine gidebileceğine dair söylentiler dolaşıyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Göstergeleri Zirve Yaptı

Bitcoin şu sıralar birçok alanda zirvesini yaşıyor diyebiliriz. Dört haftadır yükselişte olan BTC, ikinci ayında da yükselişine devam edeceğe benziyor. Bununla birlikte, rekorlar kırılan bir ay olan Şubat ayından bu yana en hızlı 21 günlük fiyat yükselişi gerçekleşti. Bu yazının yazıldığı anlarda BTC 45.781 dolardan işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto fonu sağlayıcısı CoinShares yöneticisi olan Meltem Demirörs, yaptığı açıklamalarında şöyle dedi: “Bitcoin için tekrardan yükselişteyiz. Denetleyici kurumların incelemelerine devam etmesine rağmen birçok yatırımcı bu durumu, Bitcoin’in önündeki belirsizliğin giderildiği şeklinde değerlendirerek pozitif bir şekilde karşıladı. Son gelişmeler ile birlikte kripto para topluluğu, finans dünyasının marjinal bir bölümü olmaktan uzaklaştı.”

Bitcoin, çevresel konularda gelen yoğun eleştirilere ve küresel çapta denetleyici kurumların daha sıkı tedbirler alınacağına dair tehditlerine rağmen yoluna devam ediyor. Hatırlayacak olursak, Çin kripto para madenciliği ve kripto paralar ile ilgili birçok işleme yasak getirerek bu alandaki gelişmelerin başlamasına neden olmuştu. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ise, Bitcoin ve kripto para piyasasını “vahşi batı” olarak nitelendirerek ABD’li yetkililerin dijital varlıklar ile ilgili yeni bir yaklaşım içerisinde olduğunun sinyalini vermişti. SEC başkanı Gary Gensler, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamasında, kripto paralar ile ilgili bir denetimsel altyapı oluştururken yatırımcı güvenliğinden de ödün verilmeyeceğini söylemişti.

İlgili Haber:  Ünlü Uzman Bitcoin ile Ethereum İçin Fiyat Tahminlerini Açıkladı ve İki Diğer Altcoine Dikkat Çekti!

Mike McGlone, BTC Fiyatı İçin Düşündüğü Hedefi Dile Getirdi

Stratejistler ise Bitcoin ile ilgili bu tür endişeleri umursuyor gibi görünmüyor. Uzman isimler, kripto paralara yapılan yatırımların ana amacı olan yüksek fiyat hedeflerinden bahsetmeye başladılar bile.

Bloomberg yetkilisi Mike McGlone, konuyla ilgili açıklamalarında şunları söyledi: “Eski zirvesini tekrar kazanmak için önünde bolca yol var. Ethereum’u takip edip benzer yüzdeler ile yükselmeye başlarsa 100.000 dolara kadar çıkabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar