9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Bitcoin Fiyatı %5 Düştü: VanEck Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF, İlk İşlem Gününü 9.6 Milyon Dolar ile Tamamladı!

Önemli Gelişmeler

Bitcoin fiyatı için dalgalı bir gün oldu ve rakiplerine kıyasla VanEck’in Bitcoin ETF’si de baskı altında bir başlangıç yaptı.

blank

Haberin Özeti

  • Bitcoin vadeli işlemleri fiyatını izleyen VanEck Bitcoin Strategy ETF, Bitcoin fiyatının 60.000 Doların altına düştüğü gün piyasaya sürülme şanssızlığı yaşadı.
  • VanEck’in XBTF’si ilk gününde 38.398 hissede işlem gördü ve günü, yönetimi altındaki 9.6 milyon Dolarlık varlık ile tamamladı.
  • Öte yandan Bitcoin fiyatı ise son 24 saatte biraz da olsa toparlandı ve şu dakikalarda 60.000 Doların üzerinde işlem görmeye başladı.

Bitcoin vadeli işlemlerinin fiyatını izleyen VanEck Bitcoin Strategy ETF (XBTF), Bitcoin fiyatının 60.000 Doların altına düştüğü gün piyasaya sürülme şanssızlığı yaşadı.

blank

VanEck Bitcoin Strategy ETF İçin Talihsiz Başlangıç

VanEck’in XBTF’si ilk gününde 38.398 hissede işlem gördü ve günü, yönetimi altındaki 9.6 milyon Dolarlık varlık ile tamamladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

VanEck’in Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sinin mücadele etmesi gereken iki büyük rakibi var.

SEC onayı alan ilk Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si olan Proshares Bitcoin Strategy ETF (BITO), ilk iki işlem gününde 1.1 milyar Dolarlık rekor kırmıştı. Şu anda BITO’nun yönetimi altında 1.05 milyar Dolar bulunuyor. Ondan üç gün sonra başlatılan Valkyrie Bitcoin Strategy ETF’nin (BTF) yönetimi altında ise yaklaşık 50 milyon Dolarlık varlık bulunuyor.

Bitcoin Fiyatı 60.000 Dolar Seviyesinde İşlem Görüyor

VanEck yöneticisi DaCruz, firmasının ETF’sinin diğer emsallerine göre iki önemli avantajı olduğunu söyledi. BITO ve BTF tarafından alınan 0.95’lik ücrete kıyasla VanEck 0.65 baz puanlık ücret talep ediyor ve ayrıca “kayıpların” ileriye taşımasına izin veren bir C-Corp yapısı sunuyor. Bu, ETF’nin yılı zarara uğrayarak bitirmesi durumunda, bu zararların ileriye taşınabileceği ve bir sonraki yılın kârından düşülebileceği anlamına geliyor. Bu yöntem, yatırımcıların gelecekteki kazançlar üzerinden ödedikleri vergileri azaltmak için geçmiş zararları kullanmalarını sağlıyor.

İlgili Haber:  49 Milyar Dolarlık Fon Yöneticisi Avrupa'da Bitcoin ETN'yi Başlattı

Öte yandan Bitcoin fiyatı ise son 24 saatte biraz da olsa toparlandı ve şu dakikalarda 60.000 Doların üzerinde işlem görüyor. En büyük altcoin olarak bilinen Ethereum (ETH) ise bugün 4.223 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend