8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatında 58.000 Dolar Desteği Ne Kadar Sağlam? BTC’yi Neler Bekliyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı, son birkaç günün en yüksek seviyesinde seyrediyor ve piyasadaki olumlu işaretler, yatırımcıların BTC geleceğine daha umutlu bakmasını sağlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı, son birkaç günün en yüksek seviyesinde seyrediyor ve piyasadaki olumlu işaretler, yatırımcıların BTC geleceğine daha umutlu bakmasını sağlıyor.
  • Bitcoin’deki fiyat dalgalanması ise son 6 ayın en düşük seviyesinde kaydediliyor.
  • Bu durum BTC fiyatının görece istikrarlı kalmasına yardımcı oluyor.

Bitcoin fiyatı, kullanıcıların büyük oranda kripto parada “daha büyük bir fiyat düşüşü olmayacağına” dair yatırımlar yapmasının da etkisiyle şu dakikalarda 58.700 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatını Neler Bekliyor?

Bir kripto yatırımcısı ve analist olan Rekt Capital, bu durumun mevcut seviyelerde “sağlamlaşma” desteği gösterdiğine inanıyor. Analist konu ile ilgili paylaştığı tweetinde, “Bitcoin, uzun bir aşağı yönlü mum üreterek ve ardından güçlü bir şekilde toparlanarak bu seviyelerdeki desteğini kesinlikle sağlamlaştırdı.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalarda BTC’deki olası kısa vadeli sonuçları özetleyen kripto ticaret şirketi QCP Capital de büyük oranda bu görüşü destekledi. Şirket konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Şimdiye kadar satış baskısı her fiyat artışını etkili bir şekilde sınırladı. Soru, bunun olumsuz bir kırılmaya yol açıp açmayacağı idi. Kullanıcılar, piyasanın daha fazla düşmesi yerine bundan sonra konsolide olacağına dair yatırımlar yapıyor.” ifadelerini kullandı.

Bununla birlikte Bitcoin’deki fiyat dalgalanmasının 6 aydan fazla bir süredir kaydettiği en düşük seviyede olduğu belirtildi. Bu durum da BTC’deki nispeten istikrarlı fiyat koşullarını güçlendirdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar