9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Bitcoin Fiyatında 58.000 Dolar Desteği Ne Kadar Sağlam? BTC’yi Neler Bekliyor?

Önemli Gelişmeler

Bitcoin fiyatı, son birkaç günün en yüksek seviyesinde seyrediyor ve piyasadaki olumlu işaretler, yatırımcıların BTC geleceğine daha umutlu bakmasını sağlıyor.

blank

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı, son birkaç günün en yüksek seviyesinde seyrediyor ve piyasadaki olumlu işaretler, yatırımcıların BTC geleceğine daha umutlu bakmasını sağlıyor.
  • Bitcoin’deki fiyat dalgalanması ise son 6 ayın en düşük seviyesinde kaydediliyor.
  • Bu durum BTC fiyatının görece istikrarlı kalmasına yardımcı oluyor.

Bitcoin fiyatı, kullanıcıların büyük oranda kripto parada “daha büyük bir fiyat düşüşü olmayacağına” dair yatırımlar yapmasının da etkisiyle şu dakikalarda 58.700 Dolar seviyesinde seyrediyor.

blank

Bitcoin Fiyatını Neler Bekliyor?

Bir kripto yatırımcısı ve analist olan Rekt Capital, bu durumun mevcut seviyelerde “sağlamlaşma” desteği gösterdiğine inanıyor. Analist konu ile ilgili paylaştığı tweetinde, “Bitcoin, uzun bir aşağı yönlü mum üreterek ve ardından güçlü bir şekilde toparlanarak bu seviyelerdeki desteğini kesinlikle sağlamlaştırdı.” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalarda BTC’deki olası kısa vadeli sonuçları özetleyen kripto ticaret şirketi QCP Capital de büyük oranda bu görüşü destekledi. Şirket konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Şimdiye kadar satış baskısı her fiyat artışını etkili bir şekilde sınırladı. Soru, bunun olumsuz bir kırılmaya yol açıp açmayacağı idi. Kullanıcılar, piyasanın daha fazla düşmesi yerine bundan sonra konsolide olacağına dair yatırımlar yapıyor.” ifadelerini kullandı.

Bununla birlikte Bitcoin’deki fiyat dalgalanmasının 6 aydan fazla bir süredir kaydettiği en düşük seviyede olduğu belirtildi. Bu durum da BTC’deki nispeten istikrarlı fiyat koşullarını güçlendirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Haber:  Mars Ekonomisi Kripto Para Üzerine mi Olacak?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend