29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatında Ani Çöküş: BTC 54.000 Dolara Geriledi!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bitcoin fiyatı, günlük 5.000 Dolarlık büyük bir kırmızı mumun ardından Ekim ayının başından bu yana en düşük seviyelerine geriledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı son 24 saatte %5’e yakın değer kaybederek 54.000 Dolar seviyelerine geriledi.
  • Altcoin piyasası da BTC’nin değer kaybını takip ediyor.

Boğalar yeni bir hayal kırıklığıyla karşı karşıya kalırken Bitcoin (BTC), 26 Kasım’da tek bir günde neredeyse 5.000 Dolar kaybetti.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı 54.000 Dolara Geriliyor

TradingView’den gelen verilere göre Bitcoin fiyatı şu dakikalarda 54.800 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bitcoin yatırımcıları, kripto para Perşembe günü geç saatlerde 60.000 Dolara ulaşmak üzere iken büyük bir satış baskısı ile karşılaştı. Bu direnci yenmek için yapılan son girişim ise yeni bir geri çekilme ile sonuçlandı.

Yalnızca saatler içinde Bitcoin, Ekim başından bu yana gördüğü en düşük seviyelere kadar geriledi. Peki Bitcoin’deki bu düşüş ne anlama geliyor?

Analist Michaël van de Poppe mevcut fiyat hareketini “güzel” olarak nitelendirdi ve Twitter’dan yaptığı yorumlarda, “Piyasalarda birçok pompalama faaliyeti göze çarpıyor.” diye ekledi.

Altcoin Piyasası da Düşüyor

Öte yandan altcoin piyasası da lider kripto para Bitcoin öncülüğünde sert bir düşüş yaşıyor. En büyük altcoin ve ikinci en büyük kripto para olarak tanımlanan Ethereum (ETH) son 24 saatte %5.8 değer kaybederek 4.000 Dolara kadar geriledi. Bitcoin’deki %4.8’lik düşüşle kıyaslandığında ETH çok daha ciddi bir yara almış oldu.

Buna ek olarak kripto para piyasası genelinde de son 24 saatte %10 yakın bir değer kaybı yaşandı.

Van de Poppe, piyasalardaki oynaklığın en azından kısa vadede tekrar gündeme geldiğinin altını çizerek yatırımcılara, “altcoinlerdeki pompalama faaliyetlerini takip etmemeleri gerektiğini” söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend