29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatında Dev Çöküş! BTC, Dakikalar İçinde %20 Değer Kaybetti!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 2 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para piyasası geride bıraktığımız 24 saatte ortalama %20’lik düşüşler yaşadı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı, son 24 saat içinde yaklaşık %20 değer kaybetti ve 57.206 Dolardan şu anki seviyesi olan 47.400 Dolara geriledi.
  • Bu fiyat, lider kripto para için son iki ayın en düşük seviyesi olarak kaydedildi.

Bitcoin fiyatı, son 24 saat içinde yaklaşık %20 değer kaybetti ve 57.206 Dolardan şu anki seviyesi olan 47.400 Dolara geriledi. Bu fiyat, lider kripto para için son iki ayın en düşük seviyesi olarak kaydedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bitcoin Fiyatı 47.000 Dolara Geriledi

Bitcoin fiyatında son 24 saatte yaşanan dev çöküş, lider kripto paranın 15 Mayıs tarihinde dakikalar içinde 33.000 Dolara gerilemesinden bu yana kaydettiği en büyük “günlük düşüş” olarak dikkat çekiyor.

Hatta BTC şu anki fiyatı olan 47.400 Dolarda toparlanmadan önce bir ara 42.268 Dolara kadar geriledi; ki bu fiyat seviyesi Bitcoin için %26 oranında düşüş anlamına geliyordu. ByBit verilerine göre, Bitcoin piyasası son bir saatte 1.3 milyar Dolarlık toplam likidasyon yaşadı ve bunun 735 milyon Dolarlık bölümü BTC long pozisyonlarında kaydedildi.

Boğa Piyasası Sona Erdi mi?

Sonuç olarak yaşanan bu ciddi düşüş, BTC’nin %63’ün üzerinde yükselerek 08 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 67.602 Dolara ulaştığı 2 aylık boğa piyasasını da sona erdirmiş görünüyor.

Bitcoin’in iki aylık boğa piyasasını sonlandıran düşüşün önemli bir nedeninin ise; FTX ve Binance US de dahil olmak üzere önde gelen kripto para borsa CEO’larının, ABD’deki mali düzenleyiciler ile görüşmeye davet edilmesi olduğu belirtiliyor.

Öte yandan bazı analistler, düşüşün ardından Bitcoin fiyatının artık “dengelenebileceğine” inanıyor. Kripto eğitim platformu Eight Global CEO’su Michaël van de Poppe konu ile ilgili, “Volatilite ve geleneksel finansal uygulamalara uymama konusundaki endişelere rağmen Bitcoin, istikrarsız ekonomilere sahip ülkeler için geçerli bir varlık olarak yükselmeye devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend