10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.3 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatında Dev Çöküş! BTC, Dakikalar İçinde %20 Değer Kaybetti!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para piyasası geride bıraktığımız 24 saatte ortalama %20’lik düşüşler yaşadı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı, son 24 saat içinde yaklaşık %20 değer kaybetti ve 57.206 Dolardan şu anki seviyesi olan 47.400 Dolara geriledi.
  • Bu fiyat, lider kripto para için son iki ayın en düşük seviyesi olarak kaydedildi.

Bitcoin fiyatı, son 24 saat içinde yaklaşık %20 değer kaybetti ve 57.206 Dolardan şu anki seviyesi olan 47.400 Dolara geriledi. Bu fiyat, lider kripto para için son iki ayın en düşük seviyesi olarak kaydedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin Fiyatı 47.000 Dolara Geriledi

Bitcoin fiyatında son 24 saatte yaşanan dev çöküş, lider kripto paranın 15 Mayıs tarihinde dakikalar içinde 33.000 Dolara gerilemesinden bu yana kaydettiği en büyük “günlük düşüş” olarak dikkat çekiyor.

Hatta BTC şu anki fiyatı olan 47.400 Dolarda toparlanmadan önce bir ara 42.268 Dolara kadar geriledi; ki bu fiyat seviyesi Bitcoin için %26 oranında düşüş anlamına geliyordu. ByBit verilerine göre, Bitcoin piyasası son bir saatte 1.3 milyar Dolarlık toplam likidasyon yaşadı ve bunun 735 milyon Dolarlık bölümü BTC long pozisyonlarında kaydedildi.

Boğa Piyasası Sona Erdi mi?

Sonuç olarak yaşanan bu ciddi düşüş, BTC’nin %63’ün üzerinde yükselerek 08 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 67.602 Dolara ulaştığı 2 aylık boğa piyasasını da sona erdirmiş görünüyor.

Bitcoin’in iki aylık boğa piyasasını sonlandıran düşüşün önemli bir nedeninin ise; FTX ve Binance US de dahil olmak üzere önde gelen kripto para borsa CEO’larının, ABD’deki mali düzenleyiciler ile görüşmeye davet edilmesi olduğu belirtiliyor.

Öte yandan bazı analistler, düşüşün ardından Bitcoin fiyatının artık “dengelenebileceğine” inanıyor. Kripto eğitim platformu Eight Global CEO’su Michaël van de Poppe konu ile ilgili, “Volatilite ve geleneksel finansal uygulamalara uymama konusundaki endişelere rağmen Bitcoin, istikrarsız ekonomilere sahip ülkeler için geçerli bir varlık olarak yükselmeye devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar