5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan genel kripto para piyasa değerleri 1.5 trilyon doların altına indi.

Binance indirim kodu

Tesla milyarderi Elon Musk’tan beklenmedik bir destek alan Bitcoin geçtiğimiz hafta ufak bir toparlama yaşamıştı. Bitcoin fiyatı son birkaç gündür tekrar düşüşe geçti ve 30.000 dolara doğru yol aldı.

Binance indirim kodu

Şimdi ise Bitcoin grafiklerinde 50 günlük hareket ortalamasının 200 günlük hareket ortalamasının altına indiğini görüyoruz. Borsada bu modele “ölüm kesişimi deniyor. Coinbase kurucularından Fred Ehrsam da kripto paraların çoğunun işe yaramaz hale geleceğini NFT’lerin ise %90’ının üç ya da beş sene içerisinde değer olarak sıfırlanacağını söylemişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin Grafiğinde “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu

Bitcoin’in “ölüm kesişimi” her ne kadar korkutucu gözükse de aslında gecikmeli bir fiyat göstergesi olarak biliniyor. Bu tür bir model en son 2020 yılının Mart ayında oluşmuştu. Bu modelin ardından Bitcoin ve altcoinler devasa bir boğa koşusu içerisine girmiş ve kendilerine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorlarını kırmışlardı.

2017 yılında Coinbase’den ayrılıp Paradigm adında bir Blockchain şirketi kuran Fred Ehrsam bu hafta Bloomberg’e yaptığı açıklamalarında birçok küçük kripto paranın hayatta kalmayı başaramayacağı konusunda uyarmıştı: “Milyonlarca kripto para ortaya çıkacak, aynı milyonlarca web sitesi ortaya çıktığı gibi. Bunların birçoğu işe yaramayacak.

San Fransisco merkezli Bitcoin ve kripto para borsası olan Coinbase bu yıl 100 milyar dolarlık bir değerleme ile halka arz edilmişti ancak bireysel yatırımcıların ilgisinin azalmasıyla ve küresel denetim tehdidiyle beraber Coinbase’in piyasa değeri üçte bir oranında düşüş göstermişti.

İlgili Haber:  Kripto Madencisi Marathon Patent Group, Rekor Seviyelerden Geri Çekilen Bitcoin'e 150 Milyon Dolar Akıttı

Piyasada 10.000’den Fazla Kripto Para Çeşidi Bulunuyor

Bitcoin 2009 yılında hayata geçirildiğinden bu yana binlerce kripto para ortaya çıktı. Kripto para veri sağlayıcısı Coin Market Cap’e göre şu anda piyasada 10.000’den fazla farklı coin bulunuyor.

250 milyar dolar piyasa değerine sahip dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum gibi bazıları kripto para dünyasında kendini kanıtladı. Kıyaslama yapmak gerekirse Bitcoin’in piyasa değeri 660 milyar dolar seviyelerinde bulunuyor. EOS ve çok kısa bir süre önce hayata geçen Internet Computer gibi tokenler ise şaşaalı törenlerle piyasaya çıkmalarına rağmen üzerlerindeki ilgi zamanla sönmüştü.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar