9 Ağustos 2022, Salı
24.5 C
İstanbul

Analiz Şirketi: “Bitcoin Fiyatında Bu İşarete Dikkat! Yüzde 16 Gerileme Kapıda Olabilir”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatının Ekim ayında %33’lük bir ralli yaşaması, lider kripto paranın kısa vadeli aşırı alış bölgesine geçmesini sağladı ve Fairlead Strategies’den Katie Stockton’a göre BTC, önümüzdeki günlerde dalgalı bir seyir izlemesine neden olabilecek bir karşı trend sinyali verdi.

Binance indirim kodu

Stockton: “DeMARK 13 Sinyali Gözlendi, İki Hafta Bitcoin’den Uzak Durun”

Pazar günü müşterilerine gönderdiği notta Stockton, Bitcoin fiyatının bir DeMARK “13” sinyali vermesinin ardından, portföyüne kripto para eklemesi yapmak isteyen müşterilerinin önümüzdeki iki hafta boyunca BTC satın alımı yapmasından kaçınmasını istedi.

Binance indirim kodu

Karşı trend tükenme sinyaline göre BTC fiyatı önümüzdeki iki hafta boyunca yatay hareket moduna girerek analiste göre 48.000 dolar seviyesindeki destek noktasına bir gerileme anlamına gelebilir. Böyle bir senaryoda kripto para şu an bulunduğu seviyelerden %16 değer kaybetmiş olacaktır.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analiste göre DeMARK satış sinyali, aşırı alış seviyelerinin gösterdiği günlük stokastik göstergelerdeki bir düşüş ile de vurgulandı. Stockton yaşanabilecek bir konsolidasyon hareketinin “geçici” olacağını belirterek Bitcoin için uzun vadeli yükseliş trendinin halen varlığını sürdürdüğünü söyledi.

Ünlü analist, düşüncelerini şöyle dile getirdi: “Bu sinyali Ocak ayında gözlenen sinyale benzeterebiliriz.” Ocak ayında, BTC fiyatının 40.000 dolardan yaklaşık olarak 30.000 dolara düştüğü bir dönemde, aynı karşı trend sinyali, %25’lik düşüşün hemen öncesinde kendisini göstermişti. Bu konsolidasyon aşaması o dönem üç hata kadar sürmüş ve bu dönemin ardından BTC fiyatı üç ay art arda kendisine ait rekorları birer birer tazelemişti.

BTC fiyatının geçtiğimiz hafta sağlam bir şekilde 52.900 dolar direncini aşmasının ardından Stockcton, dünyanın en büyük kripto parasının kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan 65.000 doları tekrar hedeflediğini düşünüyor. 65.000 dolar hedefinin gerçekleşmesi için BTC fiyatının bu yazının yazıldığı anlardaki seviyesinden %13 değer kazanması gerekiyor.

İlgili Haber:  Analist Bitcoin Fiyatının Bu Seviyeyi Görmesi Halinde %30'luk Bir Sıçrama Olacağını Düşünüyor!

Bununla birlikte karşı trend sinyalinin Pazar günü ortaya çıkmasına rağmen, BTC fiyatı yükselişine devam ediyor. Rallisine devam eden BTC, Pazartesi günü de değerini %2 kadar arttırdı.

Lider kripto paranın bu yükselişine altcoinlerin henüz katılmadığı gözleniyor. Ethereum, Cardano, Solana ve Binance Coin gibi kripto paralar henüz kendi grafiklerinde herhangi bir atak sinyali vermezken SHIB gibi şaka coinleri ise yükseliş yaşadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar