5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatında”Altın Kesişim” Yolda! Piyasa İçin Ne Anlama Geliyor? Analizci BTC İçin Kritik İki Seviyeyi Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı, göstergelerinin öngördüğü şekilde hareket ederse kripto para piyasası içerisinde büyük bir etki yaratacak. BTC fiyatının 40.000 dolara yakın bir konumdan işlem görmesiyle beraber analizciler bir sonraki hamlenin ne olabileceği konusunda kararsız kalıyor. Popüler analizci Michael van de Poppe kripto para piyasasını analiz etti ve Bitcoin fiyatının önündeki kritik seviyelerin neler olabileceğini söyledi.

Binance indirim kodu

Bitcoin İçin Altın Kesişim

Bu tabir daha önce de birçok kez analiz edilmiş ve tartışılmıştı. Hatta bazı analizciler bu olayın tarihini Temmuz sonu, Ağustos başı gibi olacak şekilde öngörmüştü. Bu analizcilerin öngörüleri doğru çıkabilir.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatında 50’lik MA (hareket ortalaması), 200’lük MA’nın altına inerse bir “ölüm kesişimi” oluşuyor. Piyasalarda ölüm kesişimi genellikle fiyat düşüşüne ve ağır bir konsolidasyon safhasına işaret ediyor. Altın kesişim ise bunun tam tersi oluştuğunda gerçekleşiyor. Temmuz ayı boyunca bir altın kesişim ihtimali uzak görünmüş olsa da son bir haftadır yaşanan ralli sayesinde nihayet bir altın kesişim yaşayabiliriz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

19 Haziran’da gerçekleşen ölüm kesişiminin ardından 50 günlük hareket ortalaması sürekli bir düşüş gösterdi. Bugünlerde bu göstergenin tekrardan yükselmesiyle beraber altın kesişim ihtimali de arttı. Bununla birlikte Bitcoin fiyatı için bir boğa koşusunu başlatabilecek ya da önleyebilecek çok sayıda fiyat aralığı ihtimali de belirdi.

Analizciye Göre Dikkat Edilmesi Gereken Bölgeler

Analizciye göre dikkat edilmesi gereken bölgelerin başında 41.000 dolar seviyesi geliyor. Birçok Bitcoin savunucusu bu bölgenin birkaç gün içerisinde ele geçirileceğini düşünse de analizci bu düşünceye karşı çıkıyor: “Şu anda halen bir direnç içerisinde hareket ediyoruz. Boğa rallisinin devam edebilmesi için bir süre daha konsolidasyon hareketi yapabiliriz.

İlgili Haber:  Milyarder Yatırımcı Mike Novogratz, Bitcoin ve Ethereum Fiyatında Korunması Gereken Önemli Seviyeleri Açıkladı!

Her rallide bu tür ufak düzeltme hareketleri yaşanabileceği için bu düşünce makul görünüyor. Analizci ayrıca bu düzeltme sırasında gelinebilecek iki seviyeyi de açıkladı. Bunlardan ilki, bu bölgede oluşan alçak tepelerin Bitcoin rallisinin devam etmesini sağlayabileceği 34.500 dolar ile 36.000 arası bölge, ikincisi ise, 40.000 dolara kadar olan rallide kritik öneme sahip bir destek görevi gören 32.600 dolar seviyesi olabilir.

Van de Poppe bu bölgeler ile ilgili şu açıklamaları yaptı: “Bitcoin fiyatı bu iki bölgeden birine tutunmayı başarırsa Bitcoin fiyatının tekrardan yükselme olasılığı artar.

Analizci ayrıca bu iki bölgeden yaşanabilecek bir düşüşün BTC fiyatını 26.000 dolara kadar geriletebileceğini de aktardı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar