8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatındaki Kötü Gidişatın Sorumlusu MicroStrategy’nin BTC Satın Alımları Olabilir mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatının yeniden 50.000 doların altına inmesiyle birlikte yatırımcıların morallerinde de bir kötüleşme oldu. Ancak MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, bu durumu bir fırsat olarak değerlendirdi ve şirketiyle 1.914 adet BTC daha satın aldı. Bununla birlikte şirketin toplam BTC serveti 124.000 adeti aşmış oldu.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte, yatırımcı analisti Anthony Pompliano bu hareketin önemini değerlendirdi ve bunun neden sadece yeni bir BTC satın alımı olmadığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Pomliano, Saylor’un uyguladığı stratejinin bir tür sır olmadığını ve CEO’nun dünyada yaşanan tüm olaylara ve kamuoyundaki şüpheye rağmen kripto para satın alımlarını katladığını belirtti. Pompliano, düşüncelerini şöyle aktardı: “Michael Saylor şu anda, tüm Bitcoin’lerin sirkülasyonda olacağı dönemde her 170 BTC’den birine sahip olacak. Yılın üçüncü çeyreğini değerlendirdiğimizde, MicroStrategy’nin bünyesine neredeyse 9.000 adet BTC kattığını görüyoruz, bu da ay başına 3.000 adet BTC’ye tekabül ediyor.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

MicroStrategy’nin hisselerine de göz gezdiren Pompliano, şirketin hisselerinin, Bitcoin’e yatırım yapmaya başlamasının ardından yükselişini vurguladı. Buna ek olarak analist, ABD dolarını Bitcoin’e çevirmenin şirket hazinesi için bir tanıtım hamlesinden çok daha fazla olmasının nedenini irdeledi. Bu durumun MicroStrategy için olan etkilerini Pompliano şöyle aktardı: “Uluslararası bir tanınırlığa ulaştılar. Hisse senetlerinin yatırımcılarının sayısını inanılmaz şekilde arttırdılar ve yaptıkları işin finansal gidişatını değiştirdiler. Benim tahminime göre Tesla ve Square de bu durumdan fayda sağlıyor ancak giderek daha fazla sayıda şirketin bu tür bir adım attığını göreceğiz. Yine tahminime göre, Bitcoin gelecek dönemde şirketlerin bilançolarının ayrılmaz bir parçası olacak.”

Peter Schiff: “MicroStrategy Olmasaydı Bitcoin Fiyatı Çok Daha Düşük Olurdu”

Buna rağmen, büyük şirketlerin birer BTC balinasına dönüştüğünü belirten ve bu yüzden kripto para piyasasının diğer herkes için dengesiz bir biçime dönüştüğünü düşünenler de var. Bunlardan biri olan Peter Schiff, Michael Saylor’a yazdığı cevabında düşüncelerini şöyle aktardı: “MicroStrategy bu kadar satın alım yapmasaydı BTC fiyatının ne kadar daha düşük olabileceğini hayal edin. Bu yüzden, MicroStrategy, BTC’ye erken dönemde adım atmış balinaların piyasadan çıkmasını kolaylaştırıyor. Bu yaptığınız satın alım, satıcılar için bir noel hediyesiydi. İnadınızın devam edeceğini tahmin ettiğimizde, hediyeler vermeyi sürdüreceksiniz gibi görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar