25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatındaki Kötü Gidişatın Sorumlusu MicroStrategy’nin BTC Satın Alımları Olabilir mi?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bitcoin fiyatının yeniden 50.000 doların altına inmesiyle birlikte yatırımcıların morallerinde de bir kötüleşme oldu. Ancak MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, bu durumu bir fırsat olarak değerlendirdi ve şirketiyle 1.914 adet BTC daha satın aldı. Bununla birlikte şirketin toplam BTC serveti 124.000 adeti aşmış oldu.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte, yatırımcı analisti Anthony Pompliano bu hareketin önemini değerlendirdi ve bunun neden sadece yeni bir BTC satın alımı olmadığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Pomliano, Saylor’un uyguladığı stratejinin bir tür sır olmadığını ve CEO’nun dünyada yaşanan tüm olaylara ve kamuoyundaki şüpheye rağmen kripto para satın alımlarını katladığını belirtti. Pompliano, düşüncelerini şöyle aktardı: “Michael Saylor şu anda, tüm Bitcoin’lerin sirkülasyonda olacağı dönemde her 170 BTC’den birine sahip olacak. Yılın üçüncü çeyreğini değerlendirdiğimizde, MicroStrategy’nin bünyesine neredeyse 9.000 adet BTC kattığını görüyoruz, bu da ay başına 3.000 adet BTC’ye tekabül ediyor.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

MicroStrategy’nin hisselerine de göz gezdiren Pompliano, şirketin hisselerinin, Bitcoin’e yatırım yapmaya başlamasının ardından yükselişini vurguladı. Buna ek olarak analist, ABD dolarını Bitcoin’e çevirmenin şirket hazinesi için bir tanıtım hamlesinden çok daha fazla olmasının nedenini irdeledi. Bu durumun MicroStrategy için olan etkilerini Pompliano şöyle aktardı: “Uluslararası bir tanınırlığa ulaştılar. Hisse senetlerinin yatırımcılarının sayısını inanılmaz şekilde arttırdılar ve yaptıkları işin finansal gidişatını değiştirdiler. Benim tahminime göre Tesla ve Square de bu durumdan fayda sağlıyor ancak giderek daha fazla sayıda şirketin bu tür bir adım attığını göreceğiz. Yine tahminime göre, Bitcoin gelecek dönemde şirketlerin bilançolarının ayrılmaz bir parçası olacak.”

Peter Schiff: “MicroStrategy Olmasaydı Bitcoin Fiyatı Çok Daha Düşük Olurdu”

Buna rağmen, büyük şirketlerin birer BTC balinasına dönüştüğünü belirten ve bu yüzden kripto para piyasasının diğer herkes için dengesiz bir biçime dönüştüğünü düşünenler de var. Bunlardan biri olan Peter Schiff, Michael Saylor’a yazdığı cevabında düşüncelerini şöyle aktardı: “MicroStrategy bu kadar satın alım yapmasaydı BTC fiyatının ne kadar daha düşük olabileceğini hayal edin. Bu yüzden, MicroStrategy, BTC’ye erken dönemde adım atmış balinaların piyasadan çıkmasını kolaylaştırıyor. Bu yaptığınız satın alım, satıcılar için bir noel hediyesiydi. İnadınızın devam edeceğini tahmin ettiğimizde, hediyeler vermeyi sürdüreceksiniz gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend