9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

Bitcoin’in 20.000 Dolarda Büyük Bir Engelle Karşılaşmasının 3 Nedeni

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Coinbase’de Bitcoin (BTC) fiyatı, Aralık 2017’deki zirvesinden bu yana en yüksek noktası olan 19.469 dolara ulaştı. Hakim kripto para birimi, rekor seviyedeki yüksek seviyesini geçmeye yakın olsa da dikkat edilmesi gereken bazı uyarı işaretleri vermeye başladı.

Binance indirim kodu

Bitcoin‘in 20.000 dolarlık bir geri çekilme olasılığıyla karşı karşıya kalmasının üç olası nedeninin; potansiyel bir boğa tuzağı, genel direnç ve aşırı kalabalık bir türev piyasası olduğu kaydedildi.

Binance indirim kodu

Potansiyel bir boğa tuzağı senaryosu

Bitcoin Jack olarak bilinen anonim bir kripto para birimi tüccarı, Bitcoin’e dair potansiyel bir boğa tuzağı senaryosu ortaya koydu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Boğa tuzağı” terimi, geç alıcıların veya uzun vadeli sahiplerin, varlığın fiyatı düştükçe tuzağa düştükleri teknik bir modeli ifade ederken tüccar, Bitcoin’in 19.200 dolardan 19.300 dolara kadar olan alanı reddetmesi durumunda potansiyel bir geri çekilme olasılığının olduğunu öne sürdü.

16.000 dolar seviyesinin zorlayıcı bir makro destek seviyesi olarak kalacağını belirten Bitcoin Jack’in potansiyel fiyat eğilimi modeline atıfta bulunan NekoZ takma adlı başka bir tüccar ise benzer şekilde böyle bir eğilimin mümkün olduğunu açıkladı.

Seviyelerin 16.000 ile 18.000 arasında sağlamlaşma gördüğü için 12.000’e kadar düşüşler görmenin korkutucu ama mümkün olduğunu ifade eden NekoZ, dirençlerin genellikle ilk denemede kırılmadığını ve süreç boyunca görülen fiyat hareketinin bu yönde ilerlediğini söyledi.

20.000 dolar, Bitcoin için büyük bir direnç seviyesi

Bitcoin’in 20.000 doları geçmesi durumunda yeni bir tavan ararken fiyat keşfine girmesi beklenirken 20.000 doların üzerinde BTC’nin belirli bir fiyatta zirveye çıkacağını gösteren hiçbir tarihsel veri veya kanıt bulunmuyor.

BTC, teorik olarak geçen yıl birçok endüstri yöneticisi ve analistin paylaştığı çeşitli hedeflere yükselme potansiyeli taşıyor. Çoğu tahmin, devam eden döngü için 25.000 ile 100.000 ABD doları arasında değişiyor. Bu nedenle, satıcıların Bitcoin’in 20.000 doları geçme ihtimalini agresif bir şekilde savunmaları için geçerli gerekçeleri bulunuyor.

İlgili Haber:  Binance CEO'su Dogecoin İle İlgili Hatırlatmada Bulundu

Fon oranı son derece yüksek

Satıcılar, yüksek fonlama oranları nedeniyle pozisyonlarına 20.000 doların altına eklemeyi zorlayıcı bulabiliyor.

Büyük kripto para birimi borsalarında, Bitcoin kalıcı takas sözleşmesi için fonlama oranı %0.05 ile %0.1 arasında değişiyor. Bu, alıcıların veya uzun vadeli sözleşme sahiplerinin kısa vadeli satıcılara pozisyonlarının büyük bir bölümünü ücret olarak ödediği anlamına geliyor.

Finansman oranlarının oldukça pozitif olduğu düşünüldüğünde kısa vadeli satıcılar, 20.000 doların altındaki bölgeyi agresif bir şekilde kısaltma konusunda bunu ikna edici görüyor.

Aktif bir tezgahüstü piyasası önemli bir değişken olabilir

Bunlara rağmen zincir içi veriler, tezgahüstü piyasasının aktif olduğunu gösteriyor. Bu ise genellikle balinaların, yüksek net değerli yatırımcıların ve kurumların Bitcoin satın alabileceğini gösteriyor.

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, bazı düzeltmeler olsa da muhtemelen 20.000 doların üstesinden gelineceğini söyleyerek tezgahüstü piyasalarının hala aktif olduğunu hatırlatıyor. BTC fon akışı oranının birkaç gün önce üç yılın en düşük seviyesine ulaştığını ve ağda döviz para yatırma/çekme işlemleri için işlemlerin yalnızca %3’ünün kullanıldığını belirten CEO, düzeltmelerin olabileceğini ancak sonunda 20.000’in aşılacağını düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar