1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatının 35.000 Doları Aşamamasının 5 Nedeni

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Daha yüksek seviyeler yavaş yavaş buharlaşırken ve fiyat hareketi yeni madenci çıkışları nedeniyle bastırılırken Bitcoin (BTC) bugün 30.000 dolara kadar düştü.

Binance indirim kodu

BTC’nin yükselişi zorlaşıyor

Cointelegraph Markets ve Tradingview’den gelen veriler, hafta başında 35.000 dolara yaklaşan en büyük kripto paranın aniden U dönüşü gösterdiğini ortaya koydu. 31.000 dolara yaklaşan BTC/USD’nin 24 saatlik kayıpları %5’i aştı.

Binance indirim kodu

Piyasa katılımcıları arasında kısa vadeli bir kâr elde etme misyonunu düşündüren bir dizi faktör, boğaların fiyatları yükseltmesini engellemek için bugün sahneye girdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Madenciler muhtemelen satış halinde

Veriler, madenci çıkışlarının ve madencilik havuzlarından ayrılan fonların bu hafta artmaya devam ettiğini gösteriyor. Geçen haftaki fiyat düşüşü, en büyük havuz F2Pool’un birkaç gün boyunca büyük çıkışlar görmesiyle birlikte gelse de bu sefer daha küçük madenciler başı çekiyor.

Çıkışlar, madencilerin BTC sattığını spesifik olarak göstermeyebiliyor ancak çıkarılmış coinlerin muhtemelen bir ticaretin parçası olacakları yerlere taşındığını gösteriyor.

Zincir içi analitik kaynağı CryptoQuant’a göre, bu hafta toplam çıkışların geçen aya göre azaldığı, yine de son aylara kıyasla arttığı görülüyor.

Borsa Bitcoin için pozitif kalmayı sürdürüyor

Borsalara bakıldığında tüccarlar pazar gücü konusunda oldukça endişeli görünüyor. Bitcoin’in yılın başında sergilediği dikey fiyat hareketi sırasındaki davranıştan farklı olarak son günlerde borsalara net akışlar pozitif oluyor.

Zincir içi izleme kaynağı Glassnode tarafından derlenen veriler, büyük borsalara pazartesi günkü geri çekilmede yaklaşık 108 milyon dolar daha fazla para yatırıldığını gösteriyor.

Tersine, ticaret platformlarındaki en büyük altcoin olan Ether (ETH) arzı 47 milyon dolar düşerken Tether (USDT) 65 milyon dolar artıyor.

Coinlerin borsalardan çıkarılması, sahiplerinin bunları takas etme veya satma niyeti olmadığı ve bunun yerine onları sıcak veya soğuk saklama cüzdanlarına geri koyduğu anlamına geliyor.

İlgili Haber:  Değeri 1000 Dolar'ı Aşan Bitcoin Adreslerinin Sayısı, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Coinler oldukça aktif

Her zamankinden daha fazla aktif Bitcoin adresinin var olduğu görülürken son günlerde hesaplarda tutulan BTC hareket etmeye devam ediyor.

Bitcoin ağındaki her işlemin miktarını ve ilgili kripto paraların ne kadar zaman önce hareket ettiğini ölçen Bitcoin Days Destroyed, bu hafta üç ayın en düşük seviyelerine ulaşmış bulunuyor.

Glassnode, ocak ayında metrikte keskin bir düşüş görüyor ve Bitcoin’in arkasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.000 dolarlık bir ticaret çılgınlığına denk geliyor.

Aynı zamanda, verilerin mevcut olduğu en son tarih olan 8 Ocak itibariyle cüzdan numaraları 1.24 milyonu geçiyor.

Bariz bir direniş söz konusu

Salı günü spot pazara bir bakış, BTC/USD’deki çoklu direnç seviyelerini vurguluyor ve satıcılar 35.000 dolardan başlayan 1.000 dolarlık artışlarla sıralanıyor.

Şimdiye kadar boğaların, 27.000 dolara kadar her 1.000 dolar seviyesinde destekle bunlardan herhangi birinin üstesinden gelemediği görülüyor.

Açgözlülük seviyesi yükselişte

Son olarak 2020’nin 4. çeyreğinde rekor seviyelere geldikten sonra klasik bir yatırımcı duyarlılığı ölçüsü, son günlerde ekim seviyelerine geri dönüyor ancak daha sonra 71’e yükseliyor.

Yatırımcıların kendilerinin Bitcoin’in patlamasına mı yoksa düşüşüne mi neden olacağını belirlemek için bir dizi faktör kullanan Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, “aşırı açgözlülüğü” nispeten normal “açgözlülük” ile değiştiriyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar