28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatının Altı Hanelere Ulaşacağına Dair Zincir İçi Ölçümler

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto piyasası veri toplayıcısı Glassnode’un CTO’su Rafael Schultze-Kraft, birkaç Bitcoin piyasa göstergesini “çılgınca yükseliş” olarak tanımladı ve fiyatların 10 kattan fazla artmasını beklediğini açıkladı.

Binance indirim kodu

9 Aralık’ta Schulze-Kraft, aşırı iyimser tahmininin temelini oluşturan bir tweet attı ve şu anda 2017’nin başındaki seviyelerde seyreden en önemli zincir içi pazar göstergelerinden altı tanesini sundu.

Binance indirim kodu

Tahminlerinin her birinin, Bitcoin‘in altı haneli fiyatlara ulaşacağını gösterdiğini belirten CTO, biri hariç tüm tahminlerinin BTC’nin 200.000 doları aşacağını öngördüğünü söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin fiyatı bu döngüde 286.000 dolara ulaşabilir

Schultze-Kraft, metriğin 2017’de benzer bir konumdan hareket etmesi üzerine elde edilen kazançları, göstergelerin her biri için o yılın tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkana kadar ölçtü ve daha sonra Bitcoin’in mevcut fiyatını aynı yüzde artışıyla çarptı.

Bitcoin’in net gerçekleşmemiş kâr/zarar oranının, coinlerin zincirdeki en son hareket zamanına bağlı olarak gerçekleşmemiş kazançlar ve kayıplar arasındaki fark olduğunu belirten CTO, 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinin %78’ine kadar yükseldiğini belirtti.

Bitcoin’in net gerçekleşmemiş kâr/zarar oranı, 2017’nin başlarında benzer bir seviyeden bugünkü seviyesine yükseldiği için Bitcoin fiyatı %1.400 artarak zirveye ulaştı. Aynı senaryonun gerçekleşmesi durumunda Kraft, Bitcoin fiyatının bu döngüde 286.000 dolara ulaşabileceği tahmininde bulundu.

Madenci harcamalarına göre Bitcoin’in fiyat primini değerlendiren BTC’nin Piyasa Kapasitesi/Termokap oranının da şu anda 2017’nin en yüksek seviyesinin sadece dörtte birinde durduğu kaydedildi. 2017’de, metrik tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldikçe Bitcoin fiyatı %625 arttığı için bu durum, BTC’nin gelecekte 138.000 doları etiketleyebileceği şeklinde yorumlandı.

Bitcoin’in “gerçeğe uygun değerine” göre ne zaman “gereğinden fazla/az değer biçildiğini” belirlemeyi amaçlayan skorun, şu anda 2017 zirvesinin %34’ünde yer aldığı ve bu yükselişin %1.150’lik bir fiyat artışına eşlik ettiği belirtildi. Kraft-Schulze, 2017’deki ile aynı güce sahip olan Bitcoin’in 240.000 dolar değerine ulaşacağını öne sürdü.

İlgili Haber:  Kripto Analiz Firması Chainalysis, 2 Milyar Dolar Değere Ulaştı

Üst limit 328.000 dolar bile olabilir

Ellerinde daha uzun vadeli Bitcoin tutanların davranışına bakan ölçümlerin daha da yüksek fiyat hedefleri önerdiğini belirlendi.

Hali hazırda dolaşımda olan tüm BTC’lerin ortalama kârı veya zararı olan uzun vadeli sahiplerin MVRV oranı ile Bitcoin’in, her bir coin’in zincir üzerinde en son hareket ettiğindeki genel karı ve zararı olan uzun vadeli sahiplerin SOPR oranının %13’te bulunduğu kaydedildi.

Bitcoin fiyatının, 2017’de bu ölçümlerin yanında %1.340 ve %1.620 kazandığına dikkat çeken Kraft-Schulze, kriptonun gelecekte 274.000 dolara veya 328.000 dolara ulaşabileceğini söyledi.

Uzun vadeli sahiplerin güvenini, Bitcoin’in fiyatına göre değerlendirmek için kullanılan ters risk metriğini şu anda önceki yüksek seviyenin sadece %11’inde yer aldığı için 240.000 dolarlık fiyata yükseleceği öngörüldü.

Ancak Kraft-Schulze, bu verilerle göstermeyi amaçladığı şeyin, BTC döngüsü göstergeleri olduğunu ve bu göstergelerin, 2017’de en yüksek BTC fiyatını gösteren değerlerden hala çok uzak olduğunu ifade etti.

Glassnode’un 8 Aralık’ta yayımladığı haftalık zincir içi veri raporu, yatırımcılar 20.000 dolarlık son yeniden test etme sürecine girerek kar elde etmeye çalışırken, Bitcoin’in tüm zamanların en üst seviyelerine yükselmeden önce geri çekilme olasılığının yüksek olduğunu ortaya koydu. Bu kâr gerçekleştiğinde, yatay veya aşağı doğru fiyat hareketi beklenebileceğini belirten rapor, kısa vadeli kâr alıcılarının düşüş baskısı uyarısına rağmen Bitcoin’in uzun vadeli görünümünün yükselişe geçtiği sonucuna vardı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar