7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatının Ekim Ayı Sonunda 77.000 Doların Üstüne Çıkması İçin Bunlar Gerekli!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Eylül ayının son haftasında 40.000 dolar bandının aşağı yarısında seyreden Bitcoin fiyatı, içinde bulunduğumuz ayın ilk günlerinde beklediği yükselişi gördü. Dünyanın en büyük kripto parası 43.200 dolardan 48.400 dolara tırmandı. Bununla birlikte çok sayıda altcoin de BTC’yi takip etti ve kripto paraların toplam piyasa değeri 2.1 trilyon dolar barajını aştı.

Binance indirim kodu

Buna rağmen Bitcoin fiyatı yaklaşık olarak 36 saattir 47.000 dolar ile 48.000 dolar arasında yatay hareket sergiliyor. Peki bu kararsızlık aşaması devam mı edecek yoksa lider kripto para yükseliş mi yaşayacak? Analist Lavina Daryanani BTC piyasasını değerlendirdi…

Binance indirim kodu

Altcoinler ile ilgili bir önceki analize buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ekim Ayında Bitcoin’i Neler Bekliyor Olabilir?

Analiste göre Ekim ayı BTC için oldukça komplike bir şekilde geçebilir. Daryanani, bu ay başarılı bir duruş sergilenmesi durumunda BTC’nin bu yılın sonuna kadar yeni bir rekor kırabileceğini düşünüyor. Analist, Mayer Multiple göstergesinin bu yazının yazıldığı anlarda ilginç bir trendi vurguladığına inanıyor.

Söz konusu gösterge, Bitcoin fiyatının önceki hareketlerine göre analiz edilmesine yardımcı oluyor. 2.4 değerinin altının bazı uzmanlarca boğa lehine yorumlandığı gösterge bu yazının yazıldığı anlarda 1.055 seviyesinde bulunuyor.

Geçmişte, BTC fiyatı bir ralli yaşadığında MM değeri genellikle 1.5’in üzerinde bulunuyordu. Bununla birlikte analiste göre BTC fiyatı Ekim ayında biraz hareketlendikten sonra bu değerin üstüne çıkması durumunda gerçek bir ralli söz konusu olabilir.

Buna ek olarak, bir trend değişimi düşünüldüğünde, Mayer Multiple göstergesine bakmak yine yardımcı olabilir. Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatının şu anda ayı bölgesinde olduğu görülüyor. Hatırlatmak gerekir ki, kısa bir süre önce bu bölgenin üstüne çıkmayı deneyen BTC fiyatı başarısız olmuştu.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyat Analizi - BTC İçin Ufukta Ne Görünüyor? - 26 Ağustos

Buna rağmen, geçmiş dönemde Bitcoin fiyatının ayı bölgesine düştüğü zamanlarda piyasa, genel olarak düşüş yaşamaktan çok sıçrama yapmıştı. Bununla birlikte BTC fiyatı, geçmişte ayı genişlemesi (pembe) ve aşırı alış bölgesine (kırmızı) geçmeden önce boğa bölgesinde (sarı) 1-2 ay geçirmişti.

Analiste göre boğa bölgesi şu anda 50.000 dolar ile 77.000 dolar arasında bulunuyor. Bu yüzden Daryanani, Ekim ayında BTC fiyatının bu aralıkta bulunabileceğini düşünüyor. Buna rağmen diğer makro faktörler dünyanın en büyük kripto parasına yardımcı olmazsa ayı bölgesinde daha fazla zaman geçirilmek zorunda kalınabilir. Bu yüzden analiste göre Ekim ayı Bitcoin için kader anı görevi görebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar