8 Ağustos 2022, Pazartesi
25.6 C
İstanbul

Glassnode, Bitcoin Fiyatının Neden Yükselmediğini Açıkladı! “Bu Seviye Kritik!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Glassnode, Bitcoin’in performansının bu denli düşük olmasının nedenini irdeledi ve kripto paranın rallisi için 45.000 dolar seviyesinin neden kritik olduğunu açıkladı.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatını Aşağıya Çeken Kim?

Glassnode’a göre Bitcoin’in rallisine devam etmesini engelleyen faktörlerin arasında Asyalı BTC yatırımcıları yer alıyor olabilir. Bununla birlikte analist Johannes, Twitter üzerinde BTC piyasalarında son yıllarda Asyalı, Avrupalı ve Amerikalı yatırımcıların faaliyetlerini karşılaştırdı. Twitter üzerindeki ünlü analistlerden biri olan Johannes, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Glassnode’un son raporu ile ilgili görüşlerimi paylaşıyorum. Bitcoin fiyatındaki hareketlilikleri, söz konusu bölgedeki iş saatleri ile karşılaştırdığımızda, Asya’dan gelen beklenmedik satış dalgalarının, BTC fiyatındaki mevcut düşüş eğiliminin arkasındaki faktör olduğunu görüyoruz.”

Binance indirim kodu

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Glassnode’un on-chain verileri, BTC fiyatının düşük bir performans göstermesinin arkasındaki ana nedenlerden birinin, Asya kıtasından gelen yoğun miktardaki satış hamleleri olduğunu ortaya koydu.

Bununla birlikte analizlere göre, bu satış dalgalarının etkisi zamanla azalmaya başladı. Aksine, ABD ve Avrupa’dan gelen alış hamleleri yükseliş gösteriyor.

2021 yılının Mart ayında gerçekleşen satış dalgalarında da, satışların genel olarak Asya piyasa seanslarında gerçekleştiği ortaya çıkmıştı. Bloomberg analistleri, Mart ayı başlarında gözlemledikleri piyasada, gün içi dip ve zirve noktaları analiz etmelerinin ardından bu tür bir teoriyi ortaya atmışlardı.

Glassnode analisti TXMC’ye göre, dünyanın en büyük kripto parasının uzun vadeli ve kısa vadeli yatırımcılarının davranışları, BTC’ye yeni adım atan yatırımcıların zararda olduğunu gösteriyor. Santiment, konuyla ilgili olarak Twitter üzerinden şu açıklamayı yaptı: “Aralık ayına girilirken, Bitcoin, “Kısa Vadeli Yatırımcı Maliyet Tabanı’nın” bulunduğu 53.000 dolar seviyesinden bir sıçrama noktası aramıştı. Böyle bir senaryoda BTC için talep sinyali oluşacaktı. Bu seviyeden sıçrama başarısız oldu ve şu anda kısa vadeli yatırımcılar (5 aydan kısa bir süredir coin tutanlar) zarar konumuna geçtiler. Sırada ne var?”

İlgili Haber:  Rezervlerin 48 Saat İçinde %27 Düşmesiyle Bazı Borsalarda ETH Tükendi

Uzun vadeli yatırımcılar ise, yatırımlarının 2.5 katına ulaştığı kritik bir noktaya erişmeyi başardılar. Analiste göre tarihsel olarak bakıldığında, bu seviyenin altına inilmediği takdirde bu durum, BTC için güçlü bir talep anlamına gelebilir. Diğer taraftan analiste göre BTC fiyatının toparlanması birkaç ayı bulabilir. Glassnode’un tahminlerinin tutması durumunda, BTC boğalarının 45.000 dolar seviyesini savunması gerekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar