Bitcoin Fiyatının Yükseliş İvmesini Koruyabilmesi İçin Geri Çekilmesi Gerekiyor

Önemli Gelişmeler

Bitcoin’in parabolik artışı, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin çok üzerinde yükselişe geçmiş bulunuyor ve birçok analist, piyasanın oldukça büyük bir düzeltme için gecikmiş olmasından endişe duyuyor.

blank

Bitcoin fiyatı 8 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41.940 dolara ulaşması üzerine bu haftaki %28’lik düşüşle 31.076 dolara iniyor; bu nedenle de profesyonel ve perakende yatırımcılar güçlü bir trendin tersine döndüğünden korkuyor.

blank

Bitcoin’in tarihsel verileri, hızlı parabolik yükselişlerin genellikle 2017 boğa koşusundan sonra görüldüğü üzere eşit derecede yıkıcı düzeltmelerle takip edildiğini gösteriyor. Bu nedenle, mevcut piyasanın 2017 ile 2018 boğa koşusunun coşkulu çılgınlığına olan benzerlikleri gözden kaçmıyor.

Cane Island küresel makro yatırım yöneticisi Timothy Peterson, Bitcoin’in riskinin 2017 seviyelerine yaklaştığını ve bu fiyattan satın alma yapan yatırımcıların, gelecekte yatırımlarının %40’ını kaybetmeye hazırlıklıklı olmaları gerektiğini söylüyor. Bununla birlikte maksimum düşüşün genellikle %30 olduğunu ve bu riskin, ortalamadan yalnızca biraz daha yüksek olduğunu ifade eden Peterson, Bitcoin için kısa vadeli bir boğa vakası olduğunu belirtiyor.

Bitcoin’in değerlemesinin 2017 seviyelerine ulaşması için en az 80.000 dolar olması gerektiğini hatırlatan yatırımcı, bunun küçük bir şansı bulunduğunu ve olması halinde hızlı bir şekilde ilerleyeceğini ifade ederek yüksek fiyatların daha da yükselme eğiliminde olduğuna dikkat çekiyor.

Balon patladı mı yoksa daha düşük destek testi mi gerçekleşiyor?

Bitcoin’in hızlı kazanımlarının bir düzeltmenin eşiğindeki manik bir piyasayı yansıttığına dair bazı işaretler bulunuyor ve mevcut boğa ile ayı tartışması, fiyat bir sonraki hareketi başlatmadan önce düşük destekleri test etmek için bu haftaki dalgalanmanın sağlıklı bir geri çekilme olup olmadığı etrafında odaklanıyor.

LookIntoBitcoin’in kurucusu ve Decentrader analisti Philip Swift, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in yeniden başlayan fiyat hareketinin “gerekli bir geri çekilmeyi veya yavaşlamayı” yansıttığını ortaya koyarak birkaç göstergenin kırmızı renkte yanıp söndüğünü ve BTC’nin fiyat takdir oranının uç noktalara ulaştığını belirtiyor.

Fiyatın şimdi bir süre kalmasını beklediği 3 katı seviyesinin altına çekildiğine ve başkalarının da söylediği gibi fiyatın büyük olasılıkla 3 katına çıktığına dikkat çeken Swift, buna gerekçe olarak her iki perakende ve kurumun da satın aldığı döngüde son döngüye kıyasla daha erken bir mani aşamasına geçildiğini ifade ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Swift’in analizi, BTC’nin büyük olasılıkla yatay işlem yapacağını ve yakın vadede yavaşça yükseleceğini ancak “bir miktar para ve kâr altcoinlere dönüştüğü için” daha yavaş bir oranda yükseleceğini gösteriyor. Altcoinlerdeki son fiyat hareketleri, özellikle de DeFi ile ilgili tokenler, bu rotasyonun halihazırda devam etmekte olabileceğini gösteriyor.

BTC boğaları henüz yılmadı

Analistler ve grafik gözlemcileri Bitcoin’in nefes alması için çağrı yaparken boğa tüccarları farklı planları olduğunu belirtiyor. Bu hafta birden fazla örnekte boğalar, her dipte satın alarak düşük desteğin yeniden testini savunuyor ve ayrıca Grayscale Bitcoin Trust ürün ailesini yeniden açtığı için BTC’ye kurumsal girişin devam edeceği beklentisi de bulunuyor.

Bitcoin’in 30 günlük ortalama günlük duyarlılık puanına bakıldığında geri çekilmeye rağmen ortalama puanın yakın zamandaki yükseklerden sadece biraz düştüğü ve önceki aşağı çevrimlerde görülen düşüklerin çok üstünde olduğu görülüyor.

Çok az kişi Bitcoin’in bu hafta sonu yapacağı fiyat hareketinin kesin gidişatını bilmesine rağmen teknik bir bakış açısıyla güçlendirilen temeller, artan kurumsal giriş ve hükümet düzenleyicileri tarafından yapılan olumlu duyurular, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için son düşüşlerin Bitcoin vites değiştirmeden önce gerçekleşmesi gereken sağlıklı düzeltmelerden başka bir şey olmadığını gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İçeriklerin hiçbiri yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sitede herhangi bir dijital varlığın alım-satımı tavsiye edilmez. Sitede yer alan içeriklerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.

Bu siteyi (limenya.com) kullanarak, yukarıdaki sorumluluk reddi beyanını ve hizmet sözleşmesinde yer alan politikaları kabul etmiş olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum Classic (ETC) – Altcoin Fiyat Analizi – 24 Ekim

Bitcoin fiyatının tekrardan 60.000 dolar bandına değmesiyle birlikte kripto para piyasası genel olarak düzeltme sinyalleri gösterdi. Ethereum Classic gibi...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İçeriklerin hiçbiri yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sitede herhangi bir dijital varlığın alım-satımı tavsiye edilmez. Sitede yer alan içeriklerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.

Bu siteyi (limenya.com) kullanarak, yukarıdaki sorumluluk reddi beyanını ve hizmet sözleşmesinde yer alan politikaları kabul etmiş olursunuz.

Send this to a friend