10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.3 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatının Yükselmesi ile Birlikte Kripto Para Borsaları Teknik Sorunlarla Karşılaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Coinbase, Binance, Kraken ve Gemini gibi önde gelen kripto para borsaları, teknik zorluklarla karşılaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatının 40.000 Dolar seviyesini görmesi, borsalardaki yoğunluğu en üst seviyelere çıkardı.
  • Dünyanın önde gelen borsaları Coinbase, Binance, Kraken ve Gemini, teknik sorunlarla karşılaştıklarını dile getirdi.
  • Pek çoğu, sorunların çözüldüğünü açıkladı.

Coinbase, Binance, Kraken ve Gemini, dünyanın en önde gelen kripto para borsalarından dördü olarak biliniyor. Bitcoin fiyatı 40.000 Dolar seviyesini görmesi ile birlikte borsalar, Perşembe günü teknik sorunlar yaşadı.

Binance indirim kodu

En Sert Darbeyi Coinbase Aldı

En sert darbeyi Coinbase almış gibi görünüyor. Sitenin isitdownrightnow.com’daki sayfası şu anda hizmete erişilemeyeceğini söyleyen kullanıcı yorumları ile doldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şirketin destek hesabından atılan bir tweette, sorunun farkında oldukları ve aktif olarak bir düzeltme üzerinde çalıştıkları dile getirildi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, “Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek değerine ulaşması, her zaman için ek yüklerle birlikte gelir. Borsalar da bu anlamda küçük bir websocket sorunu yaşıyor.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Binance’in sorunlarla ilgili herhangi bir ilerleme kaydettiğine dair henüz bir açıklama yok.

Gemini, Ek Kapasiteyi Devreye Aldı

Son birkaç saattir teknik sıkıntı yaşadığını ifade eden Kraken ise son olarak destek sayfasında yaptığı bir açıklamada şimdilik bu sorunların çözüldüğünü söyledi. Kraken bugün erken saatlerde, belirli türden işlemleri sınırlamak zorunda kaldı.

Gemini destek sayfasında yer alan açıklamalarda ise şirket sistemlerinin “şu anda düşük performans gösterdiği” ve sitede başka güncelleme olmamasına rağmen “bu sorunu araştırmaya devam ettikleri” dile getirildi.

Ayrıca Gemini sözcüsü tarafından yapılan açıklamalarda, Gemini’nin talepteki artışla başa çıkmak için ek kapasiteyi devreye aldığı ve gerektiğinde bunu yapmaya devam edeceği belirtildi.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı, 40 Bin Dolar Seviyesine Tırmanıyor: Kripto Para Piyasası Neden Tekrar Hareketlendi?

Coinbase, Binance ve Kraken sözcüleri ise konu ile ilgili ayrıca bir açıklama yapmadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar