8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatının Yükselmesiyle Grayscale’in Yönettiği Fon Miktarı 20 Milyar Dolara Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in hızla yükselen fiyatı, Grayscale fonlarının 20 milyar Dolar seviyesine ulaşmasına yardımcı oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Grayscale fonları 20 milyar Dolara ulaştı.
  • Bitcoin’in yükselen fiyatı bu artışın yaşanmasına yardımcı oldu.
  • Grayscale fonlarının çoğu Bitcoin Trust’tadır.

Kripto fon yöneticisi Grayscale, 2020’yi kanatları altındaki 20 milyar Dolarla kapattı. Halka açık fonları ile yatırımcılara, kripto ticareti yapma fırsatı sunan varlık yöneticisi firma, 2020’nin başından bu yana varlıklarını 10 kat artırdı.

Binance indirim kodu

“2021’de 10 Kat Daha Büyümeyi Hedefliyoruz!”

Şirket CEO’su Barry Silbert, “2021’de bir 10x daha! Herkese mutlu yıllar!” diye tweet attı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Grayscale fonlarının çoğu (yaklaşık 17.4 milyar Dolar), Grayscale Bitcoin Trust’ta duruyor. Bitcoin’in yükselen fiyatı da bu kapsamda Grayscale’in yeni yıldan önce 20 milyar Doları görmesine yardımcı oldu. Bitcoin, 29.000 Dolar seviyesinin üzerine çıkarak yeni yıl öncesinde tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu yukarıya taşımıştı.

Grayscale Trust Sistemi Nasıl İşliyor?

Grayscale’in trustları şu şekilde işliyor: Özel yatırımcılar fonlarına çok fazla Dolar, Euro gibi fiat para yatırıyor ve Grayscale de bunu kripto para satın almak için kullanıyor. Grayscale daha sonra borsadaki fonları listeliyor; hisse fiyatları da fonların satın aldığı kripto paraların fiyatını takip ediyor.

Türev piyasası analiz firması bybt’nin verilerine göre şu anda Grayscale Bitcoin Trust %17 primle işlem görüyor. Litecoin Trust ise %2378 primle işlem görüyor.

Bu, Grayscale’ınki gibi trustların borsada kripto ticareti yapmasının tek yoludur. Ayrıca, bu sistem vergi korumalı hesaplardan ticaret yapmak isteyen insanlar için de son derece kullanışlıdır. Grayscale’in en büyük ikinci trust’ı ise içinde kilitli bir şekilde 2 milyar Dolar’dan fazla varlık bulunan Grayscale Ethereum Trust’tır.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar