Bitcoin kötü bir Eylül geçirse de son 24 saati nispeten istikrarlı geçirdiği söylenebilir. Ancak bu süreçte, DeFi tokenlerinde büyük kayıplar gözleniyor.

Merkezi olmayan finans protokollerine ilişkin kripto para birimleri olan DeFi tokenleri için oldukça zor bir gün geride kaldı. DeFi tokenleri, 2020 boyunca kripto dünyasında en çok rağbet gören para birimleri olarak biliniyor.

Bitcoin’in geçtiğimiz hafta ortaya koyduğu performansa paralel olarak devam eden umut verici bir toparlanma sürecinin ardından, DeFi tokenleri bu hıza yetişemedi ve çoğunda büyük düşüşler yaşandı. Bitcoin ise coin başına yaklaşık 10.700 dolar seviyesinde sabit kaldı.

DeFi İçin Tüm Göstergeler Kırmızı Renkte

Metrik sitesi CoinGecko’ya göre, DeFi’deki en büyük 100 kripto paranın neredeyse tamamı bugün kırmızı renkte göstergelere büründü. Yearn.finance’ın YFI, Chainlink (LINK) ve UMA gibi en büyük para birimleri de bugünün en kötü performans gösteren varlıkları olarak gözlendi. Bu kapsamda YFI %20, LINK %10 ve UMA yaklaşık %10’luk düşüşler yaşadı.

Günün en kötü performansını sergileyen DeFi tokeni Hakka ise %30’dan fazla düşüş kaydetti. Bu, herhangi bir Wall Street yatırımcısına kalp krizi geçirtebilecek türden bir düşüş olsa da değişken kripto dünyasında ve özellikle DeFi göstergeleri için sıra dışı bir durum değil.

Karşılaştırıldığı takdirde Bitcoin’in şu an itibariyle daha istikrarlı olduğu söylenebilir. Ve bu durumun 200 milyon dolarlık kripto para borsası KuCoin hackinden sonra bile devam ediyor olması dikkat çekici bir gelişme olarak yorumlanabilir. Normalde, bu tür hackler kripto piyasasına çeşitli şok dalgaları gönderir. Ama bu sefer beklenen kötü senaryo gerçekleşmiş görünmüyor. Bitcoin, geçen haftaki toparlanmanın ardından yatay işlem sergilemeye devam ediyor.

11 Bin Dolar Seviyesi Aşılamadı

11.000 dolar seviyesi, Bitcoin boğaları için hala aşılması gereken son engel olarak görülüyor. Dün birkaç saat boyunca Bitcoin bu engeli aşmaya kararlı görünüyordu ancak piyasadaki ivmeyi koruyamadı.

İlgili Haber:  Bitcoin'de Zorluk Rekor Seviyeye Yaklaşırken, BTC Fiyatı da Hızla Yükseliyor

İlginç bir şekilde Eylül ayları, tarihsel olarak, Bitcoin için düşüş ayı oldu. Son üç yıldır, her Eylül ayında, fiyatta kayda değer bir düşüş yaşanıyor.

Bu arada, en büyük 10 kripto para biriminden yalnızca bir tanesi son 24 saatte pozitif kazanç sağladı: En büyük kripto borsasının tokeni olan BNB, Binance %3.22 artarak 28.20 dolara yükseldi. Ethereum ve XRP dahil diğer tüm varlıklar ise gün içinde marjinal kayıplar yaşadı.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın