1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Bitcoin Geliştiricisi, Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu’yu (SHIB) Yerden Yere Vurdu!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Blockchain teknolojisinin karmaşıklığı ve dijital yapısı, büyük çaplı adaptasyonunun ve gerekli regülasyonların sağlanması konusunun önündeki en büyük engellerden birini teşkil ediyor.

Binance indirim kodu

Bu algıyı kırmak için, kripto paraların daha geniş adaptasyonunu sağlayabilmek amacıyla birçok uzman hem toplulukları hem de politikacıları eğitmeye çalışıyor. Bitcoin Core geliştiricisi Jimmy Song, katıldığı bir podcast’inde bunun her zaman kolay olmadığını söyledi ve yaptığı açıklamalardan sonra genellikle çok ciddi bir olumlu görüş ile karşılandığını belirtti.

Binance indirim kodu

Song, gerçekleştirdiği söyleşisinde, birçok politikacı için, kripto paralar ile ilgili olarak piyasadaki “kötü niyetlilerin” engellenmesinin önemli bir nokta olduğunu söyledi. Song’a göre bu gerçekten de haklı bir endişe ve Bitcoin teknolojisi de, her bir Satoshi’nin nereye gittiğini kaydederek tam da bu duruma bir çözüm oluşturuyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Song’un konuştuğu birçok isim ayrıca, BTC’nin whitepaper’ını hazırlayan Satoshi Nakamoto’nun da gerçek kimliği hakkında oldukça meraklı sorular soruyor. Song’a göre bu faktör, dünyanın en büyük kripto parasını diğer Blockchain’lerden ayırıyor. Song, bu konuyla ilgili şunları söyledi: “Diğer bütün kripto aralar bir CEO ve pazarlama ekibi tarafından piyasaya sürüldü ve tüm haberler bu ekip tarafından gönderiliyor.  Buna ek olarak, birçok insan, Blockchain teknolojisinin getirdiği ‘merkesizlik ve merkezi hata payının elimine edilmesi’ gibi birçok faktörü de unutuyor. Bu insanlar Blockchain kelimesini, olayın bir parçası gibi hissetmek için moda olarak kullanıyorlar. Bu insanlara Blockchain ile ne yapıyorsun diye sorulduğunda ‘Blockhain’i bir borsadan satın alıyorsun çünkü fiyatının yükseleceğini düşünüyorsun’ gibi absürt cevaplar alıyoruz. Bu insanlar yalnızca bunun için buradalar, altındaki teknoloji için değil. Bu insanlar buradalar çünkü saçma bir coin üzerinde kumar oynuyorlar.”

“Dogecoin ve Shiba Inu’nun Medeniyetin Gelişimine Hiçbir Katkısı Yok”

Song ayrıca Dogecoin ve Shiba Inu gibi şaka coinleri hakkında da konuştu. Bu iki kripto para, topluluklarının desteği ve sosyal medyadaki heyecan dalgası ile birlikte büyük fiyat artışları yaşamıştı. Pazarlama stratejileri ile herhangi bir altyapısı olmayan kendi tokenlerini pump’layan Blockchain şirketlerini eleştiren Song, Shiba Inu ve Dogecoin’i eleştirerek şunları söyledi: “Temelden değerden ve bunun altındaki üretken kapasiteden çok uzaklaştık, bunun yerine bir şeyin yükselişini sağlayacak toplu iradeye geçiş yaptık, bunun nedeni de, kendi gerçekliğini oluşturmak isteyen yeterli sayıda insanın bir araya gelmesidir. Bunun sonucunda da tüm sermaye, tamamen işe yaramaz bir şeye akıyor. Shiba Inu veya Dogecoin gibi bir şey ile medeniyet arasında hiçbir ilişki yok ve tüm sermaye bu tür şeylere akarsa medeniyet geriye gider, bu durum da beni asıl sinirlendiren gerçeği oluşturuyor.

İlgili Haber:  Dogecoin, Shiba Inu ve Dogelon Mars Gibi Şaka Coinleri Toparlanacak mı?

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar