9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

Milyarder Yatırımcı: “Bitcoin, Gençler İçin Altının Alternatifi!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bridgewater Associates’in kurucusu ve milyarder yatırımcı Ray Dalio, Bitcoin ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bridgewater Associates’in kurucusu ve milyarder yatırımcı Ray Dalio, Bitcoin ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
  • Dalio, “BTC, genç nesiller için Altın’ın bir alternatifi.” dedi.

Milyarder yatırımcı ve hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, MarketWatch ile geçtiğimiz gün yaptığı röportajda BTC ile ilgili öngörülerini paylaştı.

Binance indirim kodu

Dalio: “BTC, Altın’ın Alternatifi”

Ray Dalio, “Bitcoin konusunda uzman değilim; ancak portföylerin küçük bir parçası olarak önemli bir değeri olabileceğini düşünüyorum.” dedi. Dalio, bu yılın Mayıs ayında da bir miktar BTC yatırımı yaptığını açıklamıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ünlü milyarder ayrıca BTC’nin genç nesiller arasında yaygın kullanımına da dikkat çekti. Dalio konu ile ilgili “Bitcoin, genç nesiller için Altın’ın bir alternatifi. BTC’nin gerçek bir değeri yok; ancak emsal değeri var. Bu nedenle de aslında bir değeri var.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve Genç Milyonerler

CNBC’nin geçtiğimiz günlerde yayınladığı “Milyoner Anketi” de Dalio’nun gençler ve BTC arasındaki tespitlerini doğruluyor.

CNBC anketine göre, Y kuşağı milyonerlerinin %83’ü zaten kripto paraya yatırım yapmış durumda. Söz konusu ankete katılanların yarısından fazlası, servetlerinin en az %50’sinin BTC, ETH, SOL gibi çeşitli kripto paralarda olduğunu açıkladı.

Ayrıca anket katılımcılarının %48’i de yeni yılda portföylerine daha fazla kripto para eklemeyi planladıklarını belirtti.

Genç milyonerlerin çoğu gibi Dalio da Bitcoin’in geleceği konusunda büyük oranda iyimser; ancak kripto paradaki potansiyel dezavantajların da altını çiziyor.

Market Watch ile yaptığı röportajda Dalio, BTC’nin hükümetler için bir tehdit haline gelmesi halinde bazı yerlerde “yasadışı” ilan edilebileceğini belirtti. Dalio, böyle bir riski Mayıs ayında portföyünde kripto para tuttuğunu açıkladığı zaman da dile getirmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar