28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin Gerçekleşen Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’e dair veriler son derece iyi görünüyor: Lider kripto paranın gerçekleşen fiyatı, bugün yeni bir zirveye ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin’in mevcut fiyatı yükseldikçe, gerçekleşen fiyatı da yükseliyor.
  • Öncü kripto paranın gerçekleşen fiyatı, bugün, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7.670,15 Dolara ulaştı.
  • Bitcoin’in fiyatı yükselişte; ancak rekor kıran tek veri bu değil.

Veri ölçümleri sitesi Glassnode’a göre, bugün Bitcoin’in gerçekleşen fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7.670,15 Dolara ulaştı.

Binance indirim kodu

Gerçekleşen fiyat, aktif olarak kullanılan kripto paraların değerini ifade etmesi açısından gerçek fiyattan farklıdır. Veri, aktif olarak kullanımda olan kripto paranın değerini takip eder ve yıllarca cüzdanlarda hareketsiz kalan kayıp paraları ölçümün dışında tutar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Gerçekleşen Kapitalizasyon Nedir?

Gerçekleşen fiyat, “gerçekleşen” kapitalizasyonun dolaşımdaki arzına bölünmesiyle hesaplanır.

Glassnode, bugün Bitcoin’in gerçekleşen kapitalizasyonunun da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını duyurdu. Bu değerin, 142.43 milyar Dolar olduğu belirtildi.

Analiz firması Coin Metrics tarafından ortaya konan bu ölçüm, her bir kripto para birimini en son hareket ettiği zamanın değeri ile çarparak bir kripto para ağının toplam değerini ölçer.

Dolayısıyla, bir kripto para en son 2018’de fiyatı 4.000 Dolar iken hareket ederse, metrik de “gerçekleşen” üst limiti hesaplarken bugünün fiyatı yerine bu fiyatı kullanır.

Veriler Sağlıklı Bir Piyasanın Göstergesi

Söz konusu ölçümler ışığında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşılması, sağlıklı bir piyasanın göstergesi olarak yorumlanabilir. Bitcoin fiyatı, kripto dünyasına, özellikle de merkezi olmayan finansa olan ilginin patlaması sonucunda bu yıl pek çok rekor kırdı. Ayrıca bu süreç, kurumsal yatırımcıların ilgisinin artmasına ve daha fazla insanın kripto paraya yatırım yapmasına yardımcı oldu.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatını %1 Oranında Hareket Ettirmek İçin 93 Milyon Dolar Yeterli

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin’in bugünkü fiyatı, 19.200 Doları geçerek son 24 saatte %4.42 oranında bir artış sergiledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar