1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Bitcoin Günlük İşlem Hacmi, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin günlük işlem hacmi, tıpkı Bitcoin fiyatı gibi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin günlük işlem hacimlerinde rekor kırıldı.
  • Günlük işlem hacmi bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 99 milyar Dolara ulaştı.
  • Tether’in işlem hacmi ise kripto dünyası içerisinde yeni bir tartışma yaratıyor.

Metrik sitesi CoinMarketCap’e göre, Bitcoin bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 99 milyar Dolarlık işlem hacmine ulaştı.

Binance indirim kodu

Siteye göre, tüccarlar son 24 saatte 99.3 milyar Dolarlık Bitcoin işlemi gerçekleştirdi. Günlük işlem hacminde tüm zamanların en yüksek seviyesi, 41.941 Dolarlık tüm zamanların en yüksek Bitcoin fiyatı ile aynı zamanda gerçekleşti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yüksek İşlem Hacmi, Bitcoin Fiyatını 3 Bin Dolar Seviyesinde Artırdı

Gerçekleştirilen yüksek hacimdeki işlemler Bitcoin fiyatını 3.000 Dolar seviyesinde artırdı. Bir gün önce 38.250 Dolar olan Bitcoin fiyatı 42.000 Dolar seviyesine yaklaştı.

Bitcoin’in günlük işlem hacmi şu anda piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum’un iki katı seviyesinde yer alıyor. CoinMarketCap verilerine göre yatırımcıların son 24 saatte 46 milyar Dolarlık Ethereum ticareti yaptığı görülüyor.

Tether, Bitcoin Boğa Koşusunu Sona Erdirebilir mi?

Ancak Bitcoin, son 24 saatte 140 milyar Dolarlık işlem gören ABD Dolarına sabitlenmiş stablecoin Tether’in gerisinde kalıyor. Bunun nedeni, Tether’in kripto piyasasının rezerv para birimi olarak işlev görmesidir.

Tüccarlar, değişken kripto paralar üzerine spekülasyon yaparken Tether’in ABD Dolarına sabit olması güven veriyor. Tether’in yüksek likiditesi de hızlı alım satım işlemlerinin uygulanmasını kolaylaştırıyor.

Ancak Tether, kısa süre önce, müşteri fonlarının kötüye kullanılması konusunda New York Başsavcısı tarafından soruşturma altına alındı. Bu nedenle de ABD Doları mevduatı ile 1-1 desteklenen olma vaadini artık tam anlamıyla sürdüremiyor. Tether’i eleştirenler, sorunlarının Bitcoin’in boğa koşusunu sona erdirebileceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar