30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Bitcoin, Hafta Ortasındaki Düşüşün Ardından %15 Değer Kazandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum ve Bitcoin için şu anda işler iyi gidiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin ve Ethereum fiyatları hafta ortasında ciddi düşüş yaşadı.
  • Ancak Çarşamba gününden bu yana BTC %15, ETH ise %25 değer kazandı.

Bitcoin ve Ethereum fiyatları, tüyler ürpertici bir hafta ortası çöküşünün ardından yeniden tırmanmaya başladı.

Binance indirim kodu

Bitcoin ve Ethereum’daki Dalgalanma

Kripto veri sitesi CoinGecko’ya göre, Bitcoin’deki çöküş Salı günü başladı. Lider kripto para, Çarşamba günü 29.600 Dolar fiyatına kadar geriledi. Kripto para, son olarak 2 Ocak’taki 29.352 Dolarlık fiyatı ile bu seviyeleri görmüştü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ethereum da benzer bir hikayeyi yaşadı. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan ETH, Salı günü 1.734 Dolara kadar düştü. Bu, Ethereum’un 28 Mart’tan bu yana kaydettiği en düşük seviye oldu.

Şu dakikalarda ise işler yolunda gibi görünüyor. Bitcoin, şu anda 33.970 Dolar fiyatında seyrediyor. Bu da lider kripto paranın Çarşamba gününden bu yana %15 değer kazandığı anlamına geliyor. Ethereum ise Salı gününden bu yana %25 değer kazandı ve şu anda 2.170 Dolardan işlem görüyor.

Her iki kripto para için de fiyat hareketinin büyük kısmı Çarşamba ve Cuma geceleri gerçekleşti. Bitcoin Çarşamba günü %8 büyürken; Ethereum %11 büyüdü. Perşembe gecesi ise kripto paraların fiyatında büyük bir değişim yaşanmadı.

Kurumsal Yatırım Tekrar Canlanıyor mu?

Bitcoin ve Ethereum, Tesla ve Microstrategy gibi şirketlerin büyük miktarlarda Bitcoin satın almasıyla birlikte bu yıl rekor fiyat artışları yaşamıştı. Ancak söz konusu kurumsal yatırım dalgası bir süredir durulmuş gibi görünüyordu. Twitter CEO’su Jack Dorsey ve Tesla CEO’su Elon Musk, Çarşamba günü gerçekleştirdikleri “B Word” adlı Bitcoin destekçisi bir online konferans ile birlikte kripto paraya duyulan ilgiyi tekrar canlandırdı.

İlgili Haber:  Almanya Kripto Paralara Daha Sıkı Düzenlemeler Getirmeye Hazırlanıyor - İşte Detaylar

Musk, CEO’su olduğu SpaceX’in Bitcoin’e sahip olduğunu ve kişisel olarak da Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’e yatırım yaptığını açıkladı. Rapçi Busta Rhymes da The B Word’den o kadar etkilendi ki bir miktar Bitcoin satın aldığını tweetledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar