3 Aralık 2022, Cumartesi
9.7 C
İstanbul

Bitcoin ve Kripto Piyasasında Haftanın Önemli Gelişmeleri

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin ve kripto para piyasası için kripto kışı oldukça şiddetli geçiyor. Peş peşe gelen “çekim işlemi durdurma” haberleri piyasayı daha da endişeye sevk etmiş durumda.

Binance indirim kodu

Gelin haftanın önemli gelişmelerine birlikte bakalım:

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

  • Three Arrows Capital: Ünlü kripto yatırım fonu 3AC’nin iflas bildiriminde bulunduğu rapor edildi. 15 Haziran’da yaptığımız bir analizde piyasaya bir sonraki darbenin 3AC tarafından vurulup vurulmayacağını değerlendirmiştik.
  • Voyager Digital: Platformundaki işlemleri durduran bir diğer kripto kış mahkumu broker firması ise Voyager Digital. Voyager Digital’in hisseleri, Three Arrows’un borcunu ödememesinden dolayı geçen hafta çöküşe geçmişti. Şirket bugün yaptığı açıklamada tüm çekim işlemlerini durduğunu açıkladı. Yapılan açıklamada, “Bu son derece zor bir karardı, ancak mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında bunun doğru karar olduğuna inanıyoruz. Bu karar, Voyager platformunun değerini korurken, çeşitli ilgili taraflarla stratejik alternatiflere bakmaya devam etmek için bize ek zaman kazandıracak” denildi.
  • Coinbase NFT: Coinbase de iflası konuşulan kripto para borsalarından biri. Şirketin hisseleri %50’den fazla düşmüş durumda. Yakın zamanda çıkardıkları NFT pazarının hacmi ise oldukça düşük. Coinbase NFT pazarına kullanıcıları çekebilmek için bazı yeni özellikler duyurdu. “Toplu işlem”, “beğenilenler” gibi ek özellikleri platformuna ekleyen Coinbase, NFT pazarını canlandırmayı umut ediyor.

  • El Salvador: Bitcoin’i resmi para olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador, kripto kışının ortasında Bitcoin almaya devam ediyor. Nayib Bukele geçtiğimiz hafta El Salvador’un 80 adet daha Bitcoin aldığını duyurdu. Böylece ülkenin hazinesindeki toplam BTC sayısı 2381’e çıktı.
  • BlockFi: FTX borsasının kurucusu kripto kışında çöken firmaları almaya devam ediyor. Bloomberg’in haberine göre Sam Bankman Fried, maddi anlamda zorluklar yaşayan BlockFi ile bir anlaşma imzaladı.
  • Meta / Facebook: Facebook ile ilgili bu hafta iki önemli gelişme yaşandı. Birincisi şirketin Facebook profilleri için NFT çalışması yaptığı ve Ethereum ile Polygon kullandığı haberiydi. Diğer önemli gelişme ise şirketin, önümüzdeki Kasım’da Novi adlı kripto cüzdanını kapatacağı haberi.
İlgili Haber:  Anthony Scaramucci'nin 9.3 Milyar Dolarlık Hedge Fonu Bitcoin’e Katılıyor

Son olarak Deutsche Bank analistleri Bitcoin için yayınladıkları fiyat tahmininde, yıl sonunda 28.000 doları işaret ettiler.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar