Bitcoin Haftasonu Yaşanan Ani Düşüşten Sonra Tekrar 57.000 Dolar Seviyesine Tırmandı

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin, Pazartesi günü %2 değer kazanarak 57.600 dolar seviyesinin üstünü gördü ve haftasonu yaşanan, Şubat ayından bu yana gerçekleşen en büyük kayıp olan %17’lik düşüşten sonra kaybettiği dengesinin bir kısmını geri kazandı.

blank

Bitcoin, henüz geçtiğimiz hafta, 64.829 dolar seviyesiyle kendisine ait tüm zamanların en yüksek rekorunu kırmıştı.

blank

Haftasonu yaşanan düşüş, Coinbase’in halka arzının ardından yaşanan kripto para alım çılgınlığı ve bu yüzden daha fazla yatırımcının kripto para dünyasına adım atmasıyla beraber sektörde artan regülasyon beklentisinin ardından gerçekleşti.

“Kısa Vadede Hızlı Yükseliş Düzeltmeyi de Beraberinde Getirdi”

Axi şirketinde piyasa analizcisi olarak çalışan Milan Cutkovic gelişmeleri şöyle değerlendirdi: “Coinbase’in Nasdaq’ta listelenmesinin ardından Bitcoin’de yeni rekorlar görmüştük. Yaşanan bu olumlu hava, yatırımcıların, Bitcoin’deki rallinin kısa vadede çok mu ileri gittiğini sorgulamalarına neden oldu ve birçok yatırımcı da bu yüzden ellerindeki kripto paraları sattı. Ancak yine de son düşüşün ardından hızlı bir toparlanma görmemiz çok olası, çünkü 2017-2017 dönemine kıyasla, şu anda çok daha fazla sayıda kurumsal yatırımcı Bitcoin’ yatırım yapmak için fırsat kolluyor.”

Ayrıca bu görüş, milyarder kripto yatırımcısı Mike Novogratz tarafından da onaylandı. Novogratz, Pazar günü yazdığı tweet’inde şöyle dedi: “Geriye dönüp bakıldığında, bunların yaşanılması kaçınılmazdı. Piyasalarda, Coinbase’in halka arzı konusunda aşırı bir heyecan oluştu. BSV, XRP, DOGE gibi coinler pump’landı. Bütün bunlar, piyasaların yukarı yönde aşırı fazla gittiğinin göstergeleri. Orta vadede kurumsal firmaların da kripto para dünyasına katılmaya devam etmesiyle birlikte, kripto para piyasasının da yaralarını saracağını düşünüyorum.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Kripto Para Piyasalarındaki Daha Sıkı Denetim Söylentisi Düşüşe Neden Olmuş Olabilir

Daha sıkı denetimlerin geleceği söylentilerinin de kripto para piyasasındaki panik satışlarını arttırdığı düşünülüyor.

Deutsche Bank strateji uzmanları, piyasalardaki denetim söylentilerini şöyle değerlendirdi: “Yaşanan büyük düşüşün nedenlerini bulmak epey zor olacaktır ancak internet ortamında yayılan bir söylentiye göre, ABD Hazine Bakanlığı’nın yakında, kara para aklamak için kullanılan kripto paralara karşı bir savaş başlatacağı dedikodusu düşüşe neden olmuş olabilir.

Twitter üzerinde popüler hesaplardan biri olan FXHedge, Pazar günü attığı bir tweet’inde ABD Hazine Bakanlığının potansiyel bir müdahalesinden bahsetmişti. Bundan dakikalar sonra ise piyasalar kırmızıya döndü ve Ethereum %18; Binance Coin, Ripple’ın XRP’si ve Cardano %12’den fazla değer kaybetti. Ancak daha sonra aynı Twitter hesabı, kripto para piyasasındaki bu düşüşü Binance borsasında 9.000 Bitcoin satan Çinli bir balina yatırımcısına bağladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend