10 Ağustos 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Bitcoin Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin hash oranı, 2022’nin ilk haftasında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitinfocharts’tan alınan verilere göre, Bitcoin hash oranı 2 Ocak’ta saniyede 203.5 exahash (EH/s) seviyesine yükselerek yeni bir rekor kırdı.
  • Hash oranı, Bitcoin madenciliği yapmak ve işlemleri gerçekleştirmek için kullanılan toplam bileşik hesaplama gücünü ifade eder.

Bitinfocharts’tan alınan verilere göre, Bitcoin hash oranı 2 Ocak’ta saniyede 203.5 exahash (EH/s) seviyesine yükselerek yeni bir rekor kırdı.

Binance indirim kodu

Bitcoin Hash Oranı Rekor Seviyeye Ulaştı

Hash oranı, Bitcoin madenciliği yapmak ve işlemleri gerçekleştirmek için kullanılan toplam bileşik hesaplama gücünü ifade eder. Hash oranı ne kadar yüksek olursa, ağdaki bilgi işlem gücü ve ağın genel güvenliği de o denli yüksek olur.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Öte yandan son 12 ay genelinde Bitcoin hash oranı %49 oranında arttı.

Buna ek olarak, yeni kripto paraları üretmenin ne kadar zor olduğunun bir ölçüsü olan Bitcoin madencilik zorluğunun da bu hafta %2.57 oranında artması bekleniyor. BTC.com’a göre bu artış sonucunda madencilik zorluğu rekor seviyeye bir hayli yaklaşacak.

Bitcoin Genesis Blok Günü

Bugün aynı zamanda Bitcoin’in Genesis Blok Günü’nün 13. yıldönümü kutlanıyor. Hash oranının böyle bir günde rekor kırması da Bitcoin topluluğu için daha anlamlı oldu.

Bundan tam 13 yıl önce 3 Ocak 2009’da Satoshi Nakamoto, Bitcoin ağının ilk bloğunu içine sakladığı bir mesajla birlikte oluşturdu.

Bitcoin o zamandan beri 893 milyar Dolarlık bir ağ haline geldi. Şu anda neredeyse 15.000 düğüm, dünyanın ilk blok zinciri olan Bitcoin’in tam veya kısmi bir kopyasını elinde tutuyor.

Bu rakamların 2022 sonuna kadar büyümeye devam edip etmeyeceği ise henüz belli değil.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar