26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Bitcoin Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bitcoin hash oranı, 2022’nin ilk haftasında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitinfocharts’tan alınan verilere göre, Bitcoin hash oranı 2 Ocak’ta saniyede 203.5 exahash (EH/s) seviyesine yükselerek yeni bir rekor kırdı.
  • Hash oranı, Bitcoin madenciliği yapmak ve işlemleri gerçekleştirmek için kullanılan toplam bileşik hesaplama gücünü ifade eder.

Bitinfocharts’tan alınan verilere göre, Bitcoin hash oranı 2 Ocak’ta saniyede 203.5 exahash (EH/s) seviyesine yükselerek yeni bir rekor kırdı.

Binance indirim kodu

Bitcoin Hash Oranı Rekor Seviyeye Ulaştı

Hash oranı, Bitcoin madenciliği yapmak ve işlemleri gerçekleştirmek için kullanılan toplam bileşik hesaplama gücünü ifade eder. Hash oranı ne kadar yüksek olursa, ağdaki bilgi işlem gücü ve ağın genel güvenliği de o denli yüksek olur.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Öte yandan son 12 ay genelinde Bitcoin hash oranı %49 oranında arttı.

Buna ek olarak, yeni kripto paraları üretmenin ne kadar zor olduğunun bir ölçüsü olan Bitcoin madencilik zorluğunun da bu hafta %2.57 oranında artması bekleniyor. BTC.com’a göre bu artış sonucunda madencilik zorluğu rekor seviyeye bir hayli yaklaşacak.

Bitcoin Genesis Blok Günü

Bugün aynı zamanda Bitcoin’in Genesis Blok Günü’nün 13. yıldönümü kutlanıyor. Hash oranının böyle bir günde rekor kırması da Bitcoin topluluğu için daha anlamlı oldu.

Bundan tam 13 yıl önce 3 Ocak 2009’da Satoshi Nakamoto, Bitcoin ağının ilk bloğunu içine sakladığı bir mesajla birlikte oluşturdu.

Bitcoin o zamandan beri 893 milyar Dolarlık bir ağ haline geldi. Şu anda neredeyse 15.000 düğüm, dünyanın ilk blok zinciri olan Bitcoin’in tam veya kısmi bir kopyasını elinde tutuyor.

Bu rakamların 2022 sonuna kadar büyümeye devam edip etmeyeceği ise henüz belli değil.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend