1 Ekim 2022, Cumartesi
19.6 C
İstanbul

Bitcoin Hashrate’i Büyük Düşüşte! Geçen Yılın Seviyelerine Ulaşıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Kripto para piyasasını tekrardan satışlar domine ediyor. Bitcoin hashrate’i ise geçen yılın bu zamanlarındaki seviyelere düştü.

Binance indirim kodu

Şu sıralar kripto para piyasaları zayıf seyrini sürdürüyor. Piyasalar iyi tarafını kısa bir süreliğine gösterse de kar satışlarıyla birlikte toplam kripto para piyasa değeri günlük bazda kan kaybetmeye devam etti. Kripto para piyasasının toplam değeri günlük olarak %1.3 değer kaybederek 1.4 trilyon doların altına indi ve bununla birlikte yalnızca 6 hafta içerisinde yaklaşık olarak yarısına düşmüş oldu. Bitcoin fiyatı da Nisan ayında kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmasının ardından bu yazının yazıldığı anlarda değerinin yarısını kaybetmiş gibi gözüküyor. Bu yazının yazıldığı sırada BTC fiyatı 24 saat içerisindeki %2.9’luk kayıp ile 33.156 dolar seviyesinde bulunuyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Altcoin piyasasında da karışık sinyaller bulunuyor. En büyük 10 kripto paradan üçü pozitif bölgede bulunuyor. Binance Coin (BNB) %3.1, Cardano (ADA) %5.4, Dogecoin (DOGE) ise bu yazının yazıldığı anlarda %8.8’lik bir yükseliş gösterdi. Haftalık görünümde ise bu coinler kayıplarının tamamını henüz telafi edememiş durumdalar. Haftalık olarak Binance Coin %13, Cardano ise %8’lik bir düşüş gösterirken Dogecoin ise büyük bir darbe alıp %22 değer kaybı yaşadı.

Bununla birlikte Ethereum (ETH), XRP ve Polkadot (DOT) ise günlük grafiklerinde kayıplar ile karşılaştılar. Ripple’ın kaybı %0.8 iken Ethereum ve Polkadot ise %3’lük düşüşler sergiledi.

Bitcoin Hashrate’i Büyük Düşüş Gösterdi

Bununla birlikte Çin’in kripto para madenciliğinde kısıtlama kararları alması Bitcoin Hashrate’ine ciddi bir şekilde yansıdı. Bitcoin’in işlem gücü bu yazının yazıldığı anlarda 89 EH/s olarak ölçüldü. Bunun anlamı, Bitcoin hashrate’i tekrardan geçtiğimiz yıl seviyelerine geri döndü. Hashrate’in hızlı bir şekilde tekrardan toparlanması ise, madenciler için şu anki zorlu şartlar dikkate alındığında muhtemel olmayabilir.

İlgili Haber:  Janet Yellen'a Göre Bitcoin Verimsiz Bir Kripto Para

blank

Kripto para madenciliğine getirilen yasaklar başka seviyelerde de hissedilmeye başlandı. Dünyanın en büyük Bitcoin madenciliği ekipmanları üreticisi Bitmain, Bloomberg’in haberine göre yeni cihaz satmayı bir süreliğine askıya aldı. Şirketin bunu yapmasının nedeninin, Çin’de elden çıkarılmaya başlanan ikinci el madencilik ekipmanlarının piyasa fiyatlarını aşağıya çekmesinin önlenmesi olarak açıklandı. Antminer fiyatları Nisan ayından bu yana %75’lik bir düşüş sergiledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar