Bitcoin Hashrate’i Büyük Düşüşte! Geçen Yılın Seviyelerine Ulaşıldı

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Son güncelleme: 1 ay önce

blank

Kripto para piyasasını tekrardan satışlar domine ediyor. Bitcoin hashrate’i ise geçen yılın bu zamanlarındaki seviyelere düştü.

blank

Şu sıralar kripto para piyasaları zayıf seyrini sürdürüyor. Piyasalar iyi tarafını kısa bir süreliğine gösterse de kar satışlarıyla birlikte toplam kripto para piyasa değeri günlük bazda kan kaybetmeye devam etti. Kripto para piyasasının toplam değeri günlük olarak %1.3 değer kaybederek 1.4 trilyon doların altına indi ve bununla birlikte yalnızca 6 hafta içerisinde yaklaşık olarak yarısına düşmüş oldu. Bitcoin fiyatı da Nisan ayında kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmasının ardından bu yazının yazıldığı anlarda değerinin yarısını kaybetmiş gibi gözüküyor. Bu yazının yazıldığı sırada BTC fiyatı 24 saat içerisindeki %2.9’luk kayıp ile 33.156 dolar seviyesinde bulunuyor.

Altcoin piyasasında da karışık sinyaller bulunuyor. En büyük 10 kripto paradan üçü pozitif bölgede bulunuyor. Binance Coin (BNB) %3.1, Cardano (ADA) %5.4, Dogecoin (DOGE) ise bu yazının yazıldığı anlarda %8.8’lik bir yükseliş gösterdi. Haftalık görünümde ise bu coinler kayıplarının tamamını henüz telafi edememiş durumdalar. Haftalık olarak Binance Coin %13, Cardano ise %8’lik bir düşüş gösterirken Dogecoin ise büyük bir darbe alıp %22 değer kaybı yaşadı.

Bununla birlikte Ethereum (ETH), XRP ve Polkadot (DOT) ise günlük grafiklerinde kayıplar ile karşılaştılar. Ripple’ın kaybı %0.8 iken Ethereum ve Polkadot ise %3’lük düşüşler sergiledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bitcoin Hashrate’i Büyük Düşüş Gösterdi

Bununla birlikte Çin’in kripto para madenciliğinde kısıtlama kararları alması Bitcoin Hashrate’ine ciddi bir şekilde yansıdı. Bitcoin’in işlem gücü bu yazının yazıldığı anlarda 89 EH/s olarak ölçüldü. Bunun anlamı, Bitcoin hashrate’i tekrardan geçtiğimiz yıl seviyelerine geri döndü. Hashrate’in hızlı bir şekilde tekrardan toparlanması ise, madenciler için şu anki zorlu şartlar dikkate alındığında muhtemel olmayabilir.

blank

Kripto para madenciliğine getirilen yasaklar başka seviyelerde de hissedilmeye başlandı. Dünyanın en büyük Bitcoin madenciliği ekipmanları üreticisi Bitmain, Bloomberg’in haberine göre yeni cihaz satmayı bir süreliğine askıya aldı. Şirketin bunu yapmasının nedeninin, Çin’de elden çıkarılmaya başlanan ikinci el madencilik ekipmanlarının piyasa fiyatlarını aşağıya çekmesinin önlenmesi olarak açıklandı. Antminer fiyatları Nisan ayından bu yana %75’lik bir düşüş sergiledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Kraken Analistleri: “Bu Seviye Tutulursa Bitcoin Bu Yılın Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kırabilir”

Kripto para analizcilerine göre Bitcoin bir “şimdi ya da hiç” dönemi yaşıyor ve 40.000 dolara kadar taşıdığı rallisini sürdürebilirse...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend