Dorsey’in açılış konuşması “merkezi olmayan finans kavramları ve finansal kaynaştırma için yarattığı fırsatlar kapsamında olacak.

Binance indirim kodu

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Afrika Fintech Zirvesi’nde açılış konuşmacısı olarak katılacağı açıklandı.
Dorsey’in Square şirketi, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’e 50 milyon dolarlık bir yatırım yapmıştı. Açılış konuşmasında Dorsey merkezi olmayan finans ve DeFi’nin finansal kaynaştırma için yarattığı fırsatları ele alacak.

Binance indirim kodu

Square ve Twitter CEO’su Jack Dorsey’in, 9-12 Kasım’da düzenlenecek olan Afrika Fintech Zirvesi’nin kapanış konuşmacısı olarak katılacağı açıklandı. Organizatörlerin duyurusuna göre, Dorsey’in 12 Kasım’daki sunumu “merkezi olmayan finans kavramları ve finansal kaynaştırma için yarattığı fırsatlar” üzerine odaklanacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Dorsey, son aylarda adeta bir Bitcoin öncüsü haline geldi. Ödeme şirketi Square, bu ayın başlarında Bitcoin’de 50 milyon dolar satın aldı. Dorsey arıca Bitcoin hakkında düzenli olarak Tweet atıyor ve kripto para biriminin sembolü Dorsey’in Twitter’daki kişisel açıklamasında yer alan tek sembol.

Dorsey: Afrika Bitcoin’in geleceğini belirleyecek

Dorsey aynı zamanda Afrika’daki kripto para biriminin dönüştürücü potansiyeli için güçlü bir savunucu. Geçen yıl Dorsey, yaptığı “dinleme ve öğrenme” turunda birkaç hafta boyunca Afrika kıtasını gezdi ve Nijerya, Güney Afrika ve diğer yerlerde Afrika Bitcoin topluluk üyeleriyle bir araya geldi. Dorsey, Afrika’nın Bitcoin’in geleceğini tanımlayacağını ifade etti.

Sahra Altı Afrika’nın yüksek oranda banka dışı ve düşük kredi kartı penetrasyonu ve para transferleri için yüksek ücretlerle birlikte, Dorsey’nin kıtaya olan ilgisini destekliyor.

Square yolu açıyor

Dorsey, Afrika kıtasında çok daha uzun zaman harcayacağını ve Square’in, Afrika’yı hedef alacağı spekülasyonunu iyice körükleyeceğini açıkladı.

Bu startup, devrimci kart ödeme teknolojisi, CashApp nakit uygulaması ve hem finansal katılımı hem de Bitcoin’i desteklemek için bir dizi araç ve hizmet sunmasıyla biliniyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Balinaları Güney Kore Borsalarına Neden Büyük Miktarlarda Bitcoin Yatırıyor?

Ancak Dorsey, bu yılın başlarında merkezi olmayan finansmana (DeFi) genişleyen, token listeleme platformu CoinList’i de destekliyor.

Dorsey, geçen yıl Afrika turu sırasında; “burada bir şirket kurmanın zorluklarını anlamak ve destekleyebileceğim bir yol bulmak istiyorum” dedi. “Bu yüzden gelecek yıl üç ila altı ay boyunca burada yaşamak istiyorum, üstelik git gel yapmadan, tam zamanlı” dedi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü bile Dorsey’nin Bitcoin savunuculuğunu durdurmadı. Bu ayın başlarında Dorsey, Bitcoin sahiplerini Nijerya’daki polis vahşetini sona erdirmek için bir kampanyaya bağış yapmaya çağırdı. Dorsey tarafından tweetlenen #EndSARS hashtag’i, Nijerya polisinin çok nefret edilen bir birimi olan, özel SARS ekibi tarafından işlendiği iddia edilen şiddete son verilmesini talep eden bir kampanyaya atıfta bulunuyor. Nijeryalı politikacı Adamu Garba, #EndSARS Twitter kampanyasına destek verdiği için, Nijerya hükümeti adına Dorsey’e 1 milyar dolarlık tazminat davası açmakla tehdit etmişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?