8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Bitcoin, Hisse Senetlerini Geride Bırakacak; Cardano ve XRP Değer Kaybedecek: Analiz Firmasından 2022 Tahminleri!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ünlü analiz firması Arcane Research, 2022 yılına dair kripto para tahminlerini paylaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ünlü analiz firması Arcane Research, 2022 yılına dair kripto para tahminlerini paylaştı.
  • Arcane Research’e göre, Bitcoin, 2022’de geleneksel hisse senetlerinden daha iyi bir performans gösterecek ve Ripple (XRP) ile Cardano (ADA) ilk 10 kripto para arasındaki yerlerini kaybedecek.

Arcane Research, 2021 yılı için hazırladığı detaylı kripto para analizinin son bölümünde 2022 yılına dair görüşlerini ve öngörülerini paylaştı.

Binance indirim kodu

“Bitcoin, 2022’de Geleneksel Hisse Senetlerinden Daha İyi Bir Performans Gösterecek”

Blockchain veri araştırma firması Arcane Research, 2022 yılına dair öngörülerine lider kripto para Bitcoin ile başladı. Rapor, 2021 yılında Bitcoin’in S&P 500 Endeksinden daha iyi performans gösterdiğini vurguladı. S&P 500 hisseleri bu yıl %28 oranında artarken BTC %73 oranında arttı. Arcane Research, Bitcoin’in gelecek yıl da bu performansı sürdüreceğini belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“XRP ve Cardano İlk 10 Kripto Para Arasından Çıkacak!”

Analiz firması, bu yıl Binance Coin’deki (BNB) muazzam kazanımların, Mayıs ayında yaklaşık %1600 oranı ile zirveye ulaştığını ve yılı %1344 ile tamamladığını kaydetti. Bu performansa ve NFT çılgınlığı ile birlikte Solana (SOL) ve Terra (LUNA) gibi alternatiflerin piyasa değerindeki büyümelerine dayanarak analistler, Ripple (XRP) ve Cardano (ADA) fiyatında 2022 yılında beklenen artışların yaşanmayacağını ve bu kripto paraların en büyük 10 coin içindeki konumlarını kaybedeceğini belirtti.

“Alternatif Katmanlar, Ethereum’dan Daha İyi Performans Göstermeye Devam Edecek”

Ethereum (ETH), bu yıl %455 oranında değer kazanarak BTC’den daha iyi performans göstermiş olsa da; diğer Katman-1 (L1) blok zincirleri ETH’den daha iyi bir performans sergiledi. L1 kripto paralarından LUNA 2021’i %14823 artışla, Fantom ise %13549 artışla tamamladı. Analistler, 2022 yılında da bu kripto paraların ETH’yi geride bırakacağını öngörüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Analizi: BTC Yatırımcılarının %0.01'i Dolaşımdaki Arzın %27'sini Kontrol Ediyor

“Daha Fazla Kripto Para Şirketi Halka Açılacak”

Bu yıl Coinbase 14 Nisan’da halka açıldı ve şu anda 72 milyar Dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. 2022 için planlanan en büyük 5 kripto şirketi halka açılma listelerinin tümü şu anda 1 milyar Doların üzerinde değere sahip. Arcane Research bu sayının gelecek yıl içinde daha da artacağını belirtiyor.

“Bitcoin ETF’ler 2022 Sonuna Kadar 1 Milyon BTC’yi Aşacak”

2021’de çeşitli Bitcoin vadeli işlemler borsa yatırım fonları (ETF) piyasaya sürüldü. Bu ETF’ler şu anda toplam 846.309 BTC’ye sahipler; Arcane Research, bu büyümenin 2022’de de devam edeceğini ve yıl sonunda Bitcoin ETF’lerdeki toplam BTC miktarının 1 milyon BTC’yi aşacağını öngörüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar