26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Bitcoin, Hisse Senetlerini Geride Bırakacak; Cardano ve XRP Değer Kaybedecek: Analiz Firmasından 2022 Tahminleri!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Ünlü analiz firması Arcane Research, 2022 yılına dair kripto para tahminlerini paylaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ünlü analiz firması Arcane Research, 2022 yılına dair kripto para tahminlerini paylaştı.
  • Arcane Research’e göre, Bitcoin, 2022’de geleneksel hisse senetlerinden daha iyi bir performans gösterecek ve Ripple (XRP) ile Cardano (ADA) ilk 10 kripto para arasındaki yerlerini kaybedecek.

Arcane Research, 2021 yılı için hazırladığı detaylı kripto para analizinin son bölümünde 2022 yılına dair görüşlerini ve öngörülerini paylaştı.

Binance indirim kodu

“Bitcoin, 2022’de Geleneksel Hisse Senetlerinden Daha İyi Bir Performans Gösterecek”

Blockchain veri araştırma firması Arcane Research, 2022 yılına dair öngörülerine lider kripto para Bitcoin ile başladı. Rapor, 2021 yılında Bitcoin’in S&P 500 Endeksinden daha iyi performans gösterdiğini vurguladı. S&P 500 hisseleri bu yıl %28 oranında artarken BTC %73 oranında arttı. Arcane Research, Bitcoin’in gelecek yıl da bu performansı sürdüreceğini belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

“XRP ve Cardano İlk 10 Kripto Para Arasından Çıkacak!”

Analiz firması, bu yıl Binance Coin’deki (BNB) muazzam kazanımların, Mayıs ayında yaklaşık %1600 oranı ile zirveye ulaştığını ve yılı %1344 ile tamamladığını kaydetti. Bu performansa ve NFT çılgınlığı ile birlikte Solana (SOL) ve Terra (LUNA) gibi alternatiflerin piyasa değerindeki büyümelerine dayanarak analistler, Ripple (XRP) ve Cardano (ADA) fiyatında 2022 yılında beklenen artışların yaşanmayacağını ve bu kripto paraların en büyük 10 coin içindeki konumlarını kaybedeceğini belirtti.

“Alternatif Katmanlar, Ethereum’dan Daha İyi Performans Göstermeye Devam Edecek”

Ethereum (ETH), bu yıl %455 oranında değer kazanarak BTC’den daha iyi performans göstermiş olsa da; diğer Katman-1 (L1) blok zincirleri ETH’den daha iyi bir performans sergiledi. L1 kripto paralarından LUNA 2021’i %14823 artışla, Fantom ise %13549 artışla tamamladı. Analistler, 2022 yılında da bu kripto paraların ETH’yi geride bırakacağını öngörüyor.

İlgili Haber:  Analist, Bitcoin, Ethereum ve Solana İçin Olası Senaryoları Sıraladı!

“Daha Fazla Kripto Para Şirketi Halka Açılacak”

Bu yıl Coinbase 14 Nisan’da halka açıldı ve şu anda 72 milyar Dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. 2022 için planlanan en büyük 5 kripto şirketi halka açılma listelerinin tümü şu anda 1 milyar Doların üzerinde değere sahip. Arcane Research bu sayının gelecek yıl içinde daha da artacağını belirtiyor.

“Bitcoin ETF’ler 2022 Sonuna Kadar 1 Milyon BTC’yi Aşacak”

2021’de çeşitli Bitcoin vadeli işlemler borsa yatırım fonları (ETF) piyasaya sürüldü. Bu ETF’ler şu anda toplam 846.309 BTC’ye sahipler; Arcane Research, bu büyümenin 2022’de de devam edeceğini ve yıl sonunda Bitcoin ETF’lerdeki toplam BTC miktarının 1 milyon BTC’yi aşacağını öngörüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend